Kolik se vlastně prodalo kopií Killzone 2?

Hry | 04.03.09

Neoficiální zdroje hovoří o 750.000 prodaných kopiích za první týden. Oficiální přitom uváděly přes milion předobjednávek, jenom v Evropě. Někde se nám patrně vloudila chyba.

Server VG Chartz.com, snažící se o neoficiální (a tudíž často i dosti nepřesný) monitoring prodejů konzolí a her, je tady s odhadem prodejnosti aktuálního PS3 hitu Killzone 2. Tento měl podle nich za první týden udat na 750.000 kopií, čímžto by se dostal na třetí místo v kategorii nejrychleji se prodávající PS3 hry. Hned za Grand Theft Auto IV a Metal Gear Solid 4. Je nicméně trochu zvláštní, že od Sony zazněly docela nedávno hlasy, že Killzone 2 jenom v Evropě registruje přes milion předobjednávek. Což posléze nějak nekoresponduje s údaji VG Chartz.com, takže si stejně budeme muset počkat na březen a oficiální vyjádření NPD Group - aspoň pro americký trh.

V souvislosti s Killzone 2 zaznělo dále info, že poptávka po samotné PS3 se po příchodu téhle FPS navýšila jenom lehce. Až by se dalo říci nepatrně. Patrně se dočkáme lepších čísel u chystaného bundlu (PS3+Killzone 2), o kterém však stále není ani vidu, natož pak slechu. No nic. Když je tak řeč o prodejích, je tu dále ještě tematický pohled na situaci v UK, kde ELSPA rozdělovala svá "ocenění", reflektující zájem o daný titul ve Velké Británii.

Silver Awards (100-200 tisíc prodaných kopií) aktuálně získaly The Sims 2: Freetime/ PC, Condemned: Criminal Origins/ X360, Outrun 2006: Coast 2 Coast/ PS2 a  Winter Sports 2008: Ultimate Challenge/ Wii. Gold Awards (200-300 tisíc kopií) obdržely Fallout 3/ PS3, Wall-E/ DS, Command & Conquer 3: Tiberium Wars/ PC, Guitar Hero: World Tour/ X360, Scrabble Interactive: 2007 Edition/ DS, FIFA 2009/ PSP a Guitar Hero: World Tour/ Wii. A nakonec Platinum Awards (300-600 tisíc kopií), kde se vyjímají tituly Professor Layton and the Curious Village/ DS a Midnight Club 3: Dub Edition/ PSP.

Zdroj: EvilAvatar, NeoGAFKomentáře