Kauza: Gran Turismo 5 v Itálii

Hry | 22.08.10

Znepokojující kauzu dnes přinesla předsedkyně sdružení ochrany dráhy Palio di Siena, když vyhrožovala možným zdržením vydání hry, jestliže nebudou učiněny dostačující kroky.

Piazza del Campo je historickým veřejným prostranstvím v italském Toskánsku, v městské čtvrti Siena, kde se každé dva roky v červenci a srpnu pořádají dostihy. Vypadá to zhruba tak, že se na startovní čáře sejde deset koňů bez sedla s jezdci, kteří jsou oblečeni do dané vlajky reprezentující jejich stát. Jak vidíte na obrázku níže, vlajky i trať jsou prezentovány ve vysokých detailech.

Anna Carli, předsedkyně sdružení ochrany této dráhy, navrhla několik diplomatických požadavků směrem SCEI, které by měly vyřešit situaci. Dodala nicméně, že se rovněž může Gran Turismo 5 značně pozdržet, jestliže návrhy nepostačí.

„Nemůžete si jen tak použít zobrazení ulic Sieny, v tomto případě vlajek, bez jakéhokoliv povolení. Jelikož hra nemá s historickou částí města nic společného, některá její použití bychom rozhodně neschválili.“

Snad tento velice prudérní a zbytečný problém neodsune Gran Turismo 5 ještě dál – už takto hráči čekali velmi dlouho jen na odhalení data vydání. Pro doplnění přidáváme ještě nahrávku projížďky Sienou a datum vydání, jež bylo stanoveno na 3. listopadu.

Zdroj: VG247


Komentáře