Conflict: Denied Ops

Hry |

Pátý díl průměrné akční série Conflict má políčeno na nic netušící hráče. Způsobí převrat, nebo se zařa...

Conflict: Denied Ops


Pátý díl průměrné akční série Conflict má políčeno na nic netušící hráče. Způsobí převrat, nebo se zařadí vedle svých nevýrazných bratříčků?

Novinka s podtitulem Denied Ops vychází pro PC, PlayStation 3 i Xbox 360 a je prvním titulem z celé série, který si razí cestu na next-gen platformy. Nebudeme autorům křivdit a přiznáme si, že tentokrát skutečně chtěli udělat díru do světa – tedy alespoň tvrdili, že Conflict: Denied Ops bude první „next-gen“ a posune hratelnost o stupínek výše. Jenže jak už to v podobných případech chodí, sliby vzal čert a hráčům zbyly jen oči pro pláč. Ať už si hru spustíte na sebelepším HD televizoru, vytouženou revoluci zde nenajdete ani s přimhouřenýma očima a lahví pálenky.
Již samotná prezentace ničím neoslní, a tak bez otálení vlítnete na první misi. Zjistíte, že v akci už nemáte čtyři vojáky (jako v předchozích dílech), ale dva specialisty ze CIA, kteří mají dostatek kuráže na to, aby se postavili všivákům, kšeftujícím s nukleárními zbraněmi. Nemají se příliš v lásce, a kdyby mohli, upraví si vizáž přímo na bojišti, ale pokud chtějí přežít, musí prostě spolupracovat. Graves se tedy ujme odstřelovací pušky, Lang se pomazlí s lehkým kulometem a s kyselým úsměvem na voskové tváři vyrazí do akce. Zbraní sice časem získáte více (ve formě odměn za úspěšně splněné mise, včetně zajímavých upgradů) a občas sáhnete po granátech nebo raketometu, ale tyto dvě milenky budete zneužívat nejčastěji. Nenechte se však ošálit báchorkami o rozdílném přístupu k likvidaci protivníků a postupu hrou. Stealth akci z nového Conflictu nevykřesáte, ani kdybyste se stavěli na hlavu.
Nový Conflict bezpochyby má i své světlé stránky, i když jich zdaleka není tolik, kolik bychom si zasloužili. O koupi tedy vážně přemýšlejte pouze ve chvíli, kdy zatoužíte po společné akci s dalším hráčem (třeba LAN, PSN a Split Screen v případě PS3 verze). Jinak se dočkáte jen průměrného zážitku, který nijak nevylepší ani občasná jízda v nějakém bojovém stroji.


Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.