Caesar IV - strategický nářez

Hry | 29.08.05

Pamatujete skvělou strategickou sérii Caesar? Pokud na ni nedáte dopustit, začněte se pomalu připravovat na útok chystaného čtvrtého dílu. Celá římská říše čeká na vaše strategická rozhodnutí a César už je k smrti unaven.

Také máte krásné vzpomínky na strategickou sérii Caesar? V tom případě vás potěší chystaná novinka od vývojářského týmu Tilted Mill Entertainment, který nechystá nic menšího než budovatelsko-ekonomickou historickou strategii Caesar IV, jejíž vydání je plánováno na podzim příštího roku. Již nyní je však k dispozici několika zajímavých informací, které fanoušky tohoto žánru příjemně navnadí.

Caesar IV vás opět zavede do římské říše, kde se dostatečně vyřádíte se správou měst i celých oblastí. Na začátku příběhové singleplayerové kampaně zakotvíte jako guvernér v nově založené provincii, o jejíž prosperitu se budete muset starat. Vystavíte rozsáhlé hlavní město, vybudujete fungující obchodní síť a zajistíte blahobyt i bezpečí vašich poddaných. Bude-li se vám dařit, odvedete větší dávky Římu a vaše postavení vzroste. Stoupnete na říšském politickém žebříčku a získáte nové, mnohem obtížnější úkoly po celém starověkém světě. Zavítáte na Sicílii, do Španělska, Británie, Německa, Rumunska, Řecka, Egypta a dalších oblastí. A kdo ví, možná jednou vystřídáte samotného Césara.

Nové pokračování slavné strategické série poběží kompletně ve 3D a nabídne tak slušné grafické zpracování. U tohoto typu hry pochopitelně nejsou důležité žádné vizuální orgie, ale spíše propracovaná strategická stránka a hratelnost. Při stavbě budete vybírat ze zhruba stovky budov a dalších objektů, čeká vás obchodování s třicítkou různých surovin a další klasické prvky. Ku pomoci vám budou rádcové a necelá stovka unikátních postav, kteří se budou vyjadřovat ke všemu ve vaší provincii. Krom kariéry si vyzkoušíte i samostatné scénáře nebo volnou hru, kde vás nikdo neotráví obtížnými úkoly. Caesar IV zkrátka vypadá zatraceně dobře, ale jeho skutečné kvality ukáže až čas.Související články
Komentáře