Tvorba charakteru v The Sims 3

Hry | 26.01.09

První dva díly nabídly hráčům opravdu nepřeberné množství možností, jak si ze svého obyčejného herního charakteru udělat zajímavý herní charakter. Třetí díl jich nabídne ještě víc!

Na prvním místě je to neskutečné rozšíření „stavebních částí", z nich si vašeho simíka složíte. Je tu místo snad pro každou vrásku, či pihu a šatník také nezůstal pozadu. Vedle vzhledových úprav je také dobré zmínit, že svou postavu můžete hned na začátku hry uvrhnout do jakéhokoliv životního stádia. Hru proto můžete začínat klidně jako důchodce, novorozeně, nebo cokoli mezi.

 

Jakmile nastavíte vzhled a věk, přijde na řadu povaha. Ve třetím dílu už si nevolíte povahu pomocí nejrůznějších vzorců chování, nebo věcí, ke kterým by vaše postava měla teoreticky tíhnout. Třetí díl vám umožní zvolit si vlastnosti jako kdejaké RPG. Můžete si proto navolit lidumila, jehož jedinou životní radostí je lidem pomáhat, ale stejně tak si můžete vytvořit zlý charakter, který má největší radost, může-li ukrást dítěti bombón a pak zmlátit jeho otce.

 

Podle toho, jak navolíte nejrůznější povahové vlastnosti, se vám vygeneruje také váš životní cíl, za nímž vlastně celou hru půjdete. Vedle něj se však vyrojí také spousta vedlejších cílů, které se stanou součástí vašeho každodenního putování životem. Autoři tvrdí, že péče o simíky v The Sims 3 už není o tom posílat je se vyvenčit, posílat je se najíst atd. Simíci od minulého dílu nabrali spoustu inteligence a všechny tyto standardní úkony zvládnou sami. Hráč tentokrát musí pracovat na jejich náladách. A k tomu, aby se jim nálada nedostala na bod, kdy si skočí pod kolemjedoucí auto, budou sloužit samozřejmě ony vedlejší úkoly.

 

Kromě předem nadefinovaných vlastností půjde vaši postavu vycepovat také pomocí opakování nejrůznějších aktivit.

 

Náladu vám rovněž může zvednout návštěva některého ze sousedů, či vyjížďka do města. S těmito událostmi je také spojeno nové vylepšení - vaše postava u sebe bude nosit mobil. Jakmile budete například chtít někam odvézt taxíkem, stačí na to místo klinout a váš charakter se už o sebe postará sám.

 

Zdroj: Gamespot.com

 


Komentáře