Vodou chlazená GeForce GTX 280 od MSI

Hardware | 04.09.08

Společnost Microstar se rozhodla uvést na trh vlastní vodou chlazenou GeForce GTX 280. Přidává se tak k několika dalším společnostem, které mají své "vodní" edice nejrychlejší GeForce.

Microstar sice nepatří ke společnostem, které by vydávaly vodou chlazené edice od téměř každé existující karty, ale i tak se občas nějaká karta od této společnosti objeví, v minulosti to byla například vodou chlazená edice ATI Radeonu HD2900XT.

Novinka od MSI se jmenuje N280GTX OC HydroGen a je místo standardního vzduchového chladiče osazena fullcover měděným vodním blokem, který kromě samotného jádra chladí také grafické paměti a napěťové regulátory. Blok je určen pro zapojení do vašeho domácího okruhu (je vybaven standardními G1/4" závity pro fitinky libovolného průměru), kompletní řešení s radiátorem a čerpadlem jako někteří jiní výrobci MSI nenabízí a řekněme si na rovinu, je to jen dobře.

Kromě nového chlazení je karta také přetaktovaná: jádro běží na 700MHz (základní frekvence 602MHz), přetaktované budou jistě i unifikované shadery a paměti, jejich frekvenci však výrobce neuvádí stejně jako dostupnost a cenu, kterou si troufnu odhadnout nejméně na 10 000 korun, spíše však více.

V minulosti uvedla vodou chlazenou GeForce GTX 280 například společnost BFG:
http://www.pcworld.cz/pcw-hardware/Vodni_GeForce_GTX_280_od_BFG

- - Tomáš Šulc


Komentáře