Verbatim začíná s 2,5” a 3,5” externími disky

Hardware | 25.09.07

Společnost Verbatim rozšiřuje své produktové portfolio o externí přenosné pevné disky. Nové harddisky ve formátu 2,5" a 3,5", které poskytují úložný prostor 120 až 750 GB, se objeví na trhu v říjnu.

Externí pevné disky 2,5" a 3,5" nabízejí uživatelům velmi jednoduché řešení pro zálohování dat z notebooku nebo PC. Praktická funkce plug & play umožňuje okamžité použití bez nutnosti instalace. Pokud nebudete chtít provádět kopírování dat manuálně, budete moci využít i dodávaný zálohovací software "Bounce Back Express", jenž vaše data zaarchivuje automaticky podle vašeho nastavení.
Na trh s pevnými disky se dostal Verbatim celkem snadno, provedl totiž akvizici společnosti SmartDisk Corporation, která měla velku nemalé postavení na trhu s pevnými disky v USA. V budoucnu Verbatim předpokládá, že svou pozici na trhu ještě více upevní.

Externí HDD Verbatim 2,5"
Pevné disky Verbatim formátu 2,5” jsou dostupné s kapacitou 120 GB, 160 GB a 250 GB. Design by měl být štíhlý a doplněný robustním hliníkovým krytem. Odolný obal s průhledným oknem má (podle slov výrobce) nabízet vyšší ochranu disku před nárazy. Pevné disky mají USB 2.0 port a dva FireWire porty.

Externí HDD Verbatim 3,5" s kapacitou 500 GB a 750 GB
Externí hard disky ve formátu 3,5" s interním vysokorychlostním SATA hard diskem mají nabídnout vysoký výkon a jsou určené pro přenosy velkých množství dat. Kryty pevných disků mají ventilační štěrbinu, která by měla zajistit dostatečný přísun vzduchu, takže by měly disky pracovat zcela spolehlivě i bez přídavných větráčků. Také proto by měl být provoz externího disku tichý. Zepředu mají hard disky vypínač s LED kontrolkou a s pomocí dodávaného stojanu je lze postavit. Disky budou vybavené USB portem a mají i dva přídavné porty FireWire.

Verbatim 3.5" NAS HDD s úložnou kapacitou 500 GB pro SOHO
Díky pevnému disku 500 GB NAS (Network Attached Storage) nabízí Verbatim prostředek jak využít úložné zařízení v lokální síti s několika počítači. Ovladač SOHO NAS lze připojit k počítači prostřednictvím USB nebo síťového připojení (ethernetu). Pevný disk NAS je proto vhodný coby multimediální centrum, zejména v malých firmách nebo při využití v domácnosti. Předinstalovaným softwareem je "Samba" pro PC a "Apple Bonjour" pro Mac. Pevný disk NAS by měl být vhodný i jako centrální záložní řešení nebo jako "tiskový server" - pokud je připojen ke sdílené USB tiskárně.Komentáře