Skládací skříně od Asusu

Hardware | 04.11.08

Společnost Asus představila nové ATX skříně na počítačové komponenty, které však mají jednu zvláštní schopnost. Dají se celé složit do malého balíčku.

Novinky se jmenují TA-F11 a TA-F21 a jedná se o klasické midi-ATX skříně s rozměry 190 × 426 × 469 mm a 434 × 87 × 434 mm. Obě skříně vám nabídnou čtveřici 5,25" pozic, přední panel s USB a audio, dvojici pozic pro 120mm ventilátory, jeden pro nasávání a druhý pro výfuk vzduchu či několik vylepšení pro bez-šroubkovou instalaci optických mechanik či pevných disků.

To jsou však všechno věci běžné, které najdete už i v těch nejlevnějších skříních, kam ostatně míří i tento model. Specialitou je ona možnost složení skříně. To však pochopitelně není možné s osazenými komponentami, takže v praxi to moc užitečné nebude. Vtip je v přepravě skříně od výrobce až k vám. Ta totiž nepatří k nejlevnějším, a pokud bude výrobce moci vyrábět podstatně menší krabice a balení, značně na tom ušetří. Na tom by měl logicky vydělat i zákazník, protože skříň nebude tak drahá.

Cenu však Asus neuvedl a na to, jak to celé dopadne, si budeme muset ještě počkat, až se skříně dostanou na trh. Nicméně samotná myšlenka zní zajímavě.

- - Tomáš Šulc


Komentáře