Serverové chladiče od Noctua

Hardware | 26.09.08

Společnost Noctua dnes představila speciální verze svých chladičů mikroprocesorů vycházející se stávajících modelů, které jsou však určeny pro serverové platformy AMD Opteron a Intel Xeon.

Nově představené chladiče jsou postaveny na stávajících modelech NH-U12 a NH-U9 s tím rozdílem, že jejich uchycení odpovídá standardním serverových platforem AMD Operon a Intel Xeon. Model NH-U12DX je tak připraven pro osazení do základních desek s paticemi Intel LGA771, kdežto NH-U12DO je určen pro serverovou platformu AMD Opteron.


Jejich výhoda spočívá především v optimalizaci pro použití dvou těchto chladičů na jedné základní desce, jejich rozměry jsou totiž zredukovány právě pro toto použití. Základem obou verzí chladičů je základna a z ní vycházející tři Heat-Pipe trubice, rozvádějící teplo do rozsáhlého žebrování. O odvod tepla se dále stará kvalitní a prověřený 12 cm ventilátor NF-P12, jehož chod je tichý s možností regulace otáček v rozsahu 800 – 1 500 ot/min. Bezpečné použití zajišťuje systém SecurFirm, které garantuje bezpečné uchycení všech chladičů k základní desce.Pro méně náročné použití jsou k dispozici i modely NH-U9DX a NH-U9DO, disponující 9 cm ventilátory.

Všechny čtyři chladiče mikroprocesorů mají nadstandardní záruku 6 let a měly by být dle vyjádření výrobce k dispozici okamžitě u autorizovaných distributorů, ceny pro Českou republiku zatím stanoveny nebyly.


Komentáře