LAMAX Solitaire1: neobyčejný reproduktor se skvělým zvukem

Hardware |

Segmentem přenosných reproduktorů v poslední době zamíchala značka LAMAX Electronics, vyrábějící kvalitní modely v neotřelém designu za přiměřenou cenu, když uvedla na trh novinku LAMAX Solitaire1. Pojďme se na něj podívat.

LAMAX Solitaire1: neobyčejný reproduktor se skvělým zvukem
Při rozbalování možná trochu překvapí relativně strohá výbava krabičky, i když nakonec je to jen ku prospěchu věci. Kromě samotného reproduktoru zde nalezneme nabíjecí kabel typu micro USB, audio kabel do 3,5mm jacku (AUX) a návod k použití. Ten jsme však v našem případě ani nepoužili, protože zkrátka nebyl potřeba, ovládání reproduktoru je totiž velmi intuitivní.

Novinka na první pohled zaujme netradičním tvarem se zkosenými rohy a velkým logem na přední mřížce, pro odlišení od konkurence je pak využita typická tyrkysová barva, známá i z některých jiných modelů. Design hodnotíme jako povedený a čekali bychom ho spíše u prémiových (a podle toho i oceněných) modelů pro audiofily, celkový dojem navíc umocňuje použití hliníku jako hlavního materiálu. 

Navzdory originálnosti designu je zařízení poměrně univerzální a možnosti jeho využití nepřeberné, hodí do prakticky všech typů interiérů jako soundbar k vaší TV nebo jako zdroj zvuku pro poslech relaxační hudby, své místo najde na pracovním stole nebo v ateliéru pro poslech hudby na pozadí a neztratí se ani v pergole na zahradě pro ozvuční pořádné party. Přístroje 

je totiž nominálně osazen dvojicí silných měničů o průměru 45 milimetrů a celkovém výkonu 20 wattů, takže příjemně překvapí kvalitním zvukovým výstupem. Obzvláště příjemné jsou dunící basy, zbavené nepříjemného šumu. Kvalitu zvuku nejen nominálně podtrhuje i integrace pasivního zářiče, pohlcujícího vibrace zachycené přímo uvnitř repráčku. Vzhledem k rozměrům 200 x 65 x 60 mm a hmotnosti 715 gramů není žádný problém reproduktor přenášet z místa na místo a díky použitému hliníku zvládne bez újmy i drsnější zacházení na cestách.  

Marketingově výrobce cílí především na mladší zákazníky, což je však vzhledem k použitým technologiím přirozené. Vždyť v dnešní době je malý reproduktor nezbytným vybavením každého pořádného večírku, tedy alespoň takového, kde jej nepřehluší větší aparatura. A podle našeho názoru je LAMAX Solitaire1 řešením, které na takovou akci krásně zapadne a jistě zaujme nejednoho jejího účastníka.

Jak již je v této kategorii tradicí, je za hlavní zdroj zvuku a priori považován smartphone, čemuž jsou přizpůsobeny i další funkce. Tak například volání – reproduktor můžete díky integrovanému mikrofonu použít jako handsfree pro komunikaci s přáteli, přičemž hlas volajícího je v tomto případě čistý, i když samozřejmě záleží na síle a kvalitě signálu. Hovory lze přijímat pomocí ovládacích prvků umístěných na horní hraně přístroje a díky podpoře technologie Bluetooth 4.2 tak můžete mít svůj spárovaný mobil umístěný až patnáct metrů od reproduktoru.

Samozřejmě se nemusíte spoléhat jen na bezdrátové propojení, jak již naznačuje výše zmíněný přibalený 3,5mm kabel. Je ovšem pravda, že onu patnáctimetrovou vzdálenost prozatím musíme považovat za papírovou, protože úplné limity reproduktoru jsme si nevyzkoušeli, takže nevíme, o kolik dosah zkracují stěny a další překážky. Předpokládáme, že minimálně s těmi železobetonovými zařízení problém mít bude, což je ale spíše limit technologie, nikoliv reproduktoru.

Nespornou výhodou je kapacita integrované baterie, udávaná na 6 000 mAh. To je minimálně dvojnásobek kapacity většiny dnešních smartphonů, což znamená, že reproduktor LAMAX Solitaire1 by vám měl nejspíš na jedno nabití vydržet déle než zdrojové zařízení, pokud ho tedy mezitím nebudete mít připojené do nabíječky. Výdrž je udávána na 12 hodin provozu (podotýkáme, že při puštěné hudbě, nikoliv v pohotovostním režimu), na 100 procent kapacity se pak baterie nabije za tři hodiny.

Bližší informace naleznete na webu https://www.lamax-electronics.com/cz/.

Verdikt

Přenosný reproduktor LAMAX Solitaire1 splňuje přesně ty požadavky, které bychom čekali, že splňovat bude. A v některých oblastech dokonce očekávání předčí – jako například pokud jde o kvalitu zpracování. Doporučená cena 2 390 Kč je vzhledem k použití celokovového těla a pasivního zářiče podle našeho názoru přiměřená. A handsfree funkce bereme jako příjemný bonus.Úvodní foto: LAMAX

Komentáře