Recenze: Gigabyte G-Power II Pro Cooler

Hardware | 17.11.08

Gigabyte G-Power II Pro Cooler je chladič mikroprocesorů AMD a Intel od společnosti Gigabyte, který zaujme netradičním tvarem žebrování tvarovaného do tvaru S.

Základem tohoto modelu je spodní měděná část dotýkající se samotného procesoru, ze které vychází celkem pět Heat-Pipe trubic vedoucích k rozsáhlému žebrování v horní části. K odvodu tepla značně přispívá taktéž i osazený ventilátor s rozměry 120x120x25, disponující čtyřpinovým konektorem napájení, umožňující regulaci otáček základní deskou. Ke snadnějšímu ovládání otáček ventilátoru je v balení dodán i regulátor otáček, pomocí něhož lze regulovat rozmezí 500 až 2 200 ot/min. Při nastavení otáček na nejnižší hodnotu dosáhla teplota referenčního procesoru na 38° Celsia, při plném zatížení pak 51° C. Při 1 500 ot/min byl výsledek ještě o dva stupně lepší a to vše při zachování ještě snesitelné úrovně hluku. Po nastavení maximálních otáček se teplota při zatížení dostala pod 47° C, ale hlučnost ventilátoru byla již dosti vysoká.


Celková hladina hluku je však o dost nižší než u referenčního chlazení Intel a u mnoha konkurenčních modelů. Nevýhodou mohou být rozměry chladiče, neboť 121x119x162 mm je vcelku dost a u některých základních desek jsme měli problém s instalací tohoto modelu. Proto ještě před nákupem dobře zkontrolujte základní desku a ujistěte se, že nabízí pro chladič dostatek prostoru. Instalace Gigabyte G-Power II Pro Cooler je náročnější, neboť je potřeba umístit destičku na spodní část desky, ke které se pak samotný chladič připevní. Samotná instalace pak trvá maximálně deset minut a zvládne ho i méně zkušený uživatel.

Verdikt
Gigabyte G-Power II Pro Cooler se řadí mezi univerzální chladiče s vysokým výkonem a nízkou provozní hlučností. Se svým neobvyklým designem a třemi modrými LED diodami může rozzářit jakoukoliv počítačovou skříň s průhlednou bočnicí. Náročné uživatele jistě potěší celkový tichý chod a vysoký chladící výkon. Jeho nevýhodou může být pak jedině rozměr a nutnost umístit destičku pro uchycení pod základní desku.

Cena vč. DPH: 1 150 Kč
Poskytl: TN Trade, spol. s. r. o.

- - Jakub Kuneš


Komentáře