Recenze: Belkin Laptop Coolstrip

Hardware | 28.09.09

Belkin Laptop Coolstrip je silikonová podložka pod notebook (s velikostí úhlopříčky obrazovky až 17¨), jež má za úkol zlepšit odvod tepla a zároveň pomoci s organizací kabelů na pracovním stole.

Belkin Laptop Coolstrip


Oproti podobně zaměřeným produktům od konkurenčních výrobců se v případě Belkin Laptop Coolstrip jedná o konstrukčně velmi jednoduchý produkt, jenž však svoje poslání plní více než dobře. Při umístění na stole podložka díky svému materiálovému vyhotovení neklouže a notebook s ní doslova splyne. Rozdíl teploty při umístění notebooku pracujícího na plný výkon na stůl nebo na Laptop Coolstrip se v našem testu pohyboval mezi 5 a 7 stupni Celsia.

Použití však není limitováno pouze na prostředí stolu, stejného efektu dosáhnete také v případě, kdy máte notebook umístěn na klíně. Příjemným vedlejším účelem Laptop Coolstripu je možnost lepší organizace práce na stole zapletením všudypřítomných kabelů mezi „ostny ježka“. Pokud by časem došlo k ušpinění podložky prachem nebo jinými nečistotami, můžete ji bez problémů propláchnout pod vodou a používat dále.


Verdikt:

Laptop Coolstrip od Belkinu jsme si po několika týdnech testování velmi oblíbili, neboť i přes svou konstrukční jednoduchost přináší znatelné zlepšení odvodu tepla z notebooku, pomůže s překážejícími kabely, je velmi skladný a prakticky nezničitelný. A co víc, za cenu kolem 150 Kč včetně DPH dosažitelnou na internetu si jej může dovolit prakticky každý majitel notebooku, který má problém s odvodem tepla.

Hodnocení: 85%

Cena: cca 150 Kč

Zapůjčil: Belkin


Komentáře