Recenze: Belkin Core BackPack

Hardware | 22.11.09

Belkin Core je decentní batoh střední velikosti určený pro přenášení notebooků s úhlopříčkou maximálně 15,6¨.

Recenze: Belkin Core BackPack

 

Šedohnědou základní barvu doplňují růžové detaily, jež vypovídají o tom, že námi testovanou variantu ocení spíše příslušnice něžnějšího pohlaví, k dispozici jsou však také verze vyvedené v poněkud univerzálnější černé a modré barvě, které si dokážeme představit i na zádech byznysmena. Hmotnost batohu je velice přijatelná a jistě nikoho od koupě tohoto produktu neodradí.Přední část batohu formuje našitá kapsa, jež je rozdělena do dvou částí – její vrchní oddělení se vyznačuje vnitřním semišovým polstrováním přímo vybízejícím k uchovávání mobilního telefonu nebo jiných k poškrábání náchylných zařízení. Spodní oddíl přední kapsy již tímto polstrováním nedisponuje, stane se tak zřejmě domovem svačiny, peněženky nebo kapesního diáře.

Hlavní prostor batohu sestává ze dvou částí – notebookové a „kapsičkové“. Nejrůznějších menších i větších kapes a přihrádek skýtá batoh ve svých útrobách celkem 10 + karabinku na klíče – rozhodně tedy nebudete mít problém s tím, že byste neměli kam umístit propisovací tužku, vizitky nebo hudební přehrávač.

 Oddělení pro notebook se nachází v zadní části batohu nejblíže zad, je bohatě vypolstrováno a náš 15,4¨ redakční notebook se v něm zabydlel takřka na výbornou. K dokonalosti chybí snad jen možnost manuální fixace pozice laptopu ve svěřeném prostoru.

Jako bonus je zde připravena taštička s rozměry cca 30 x 15 cm vyrobená ze stejného materiálu jako zbytek batohu – právě do ní zřejmě umístíte napájecí zdroj a kabeláž k notebooku, aby vám toto nezbytné příslušenství vašeho laptopu svou rozpínavostí nezasahovalo do ostatních částí batohu.Pozice batohu na zádech je jistá, délka popruhů umožňuje flexibilní nastavení dle potřeb. Chválíme provedení vrchního ucha na batohu – to je umístěno mezi zádovými popruhy, avšak ve své pozici nikterak nepřekáží a jeho materiálové zpracování příjemné na dotyk je příkladné. Výtku bychom však vznesli směrem ke dnu batohu, jež bylo vyrobeno ze stejného materiálu jako zbytek batohu a disponuje výztuhou pouze v oblasti určené pro přenášení notebooku.

Verdikt:

Pokud bychom měli souhrnně zhodnotit naše zkušenosti s provedením zipů a švů, náš verdikt by zněl: mírně nadprůměrná kvalita. Zipy úspěšně odolaly všem známým destrukčním technikám, jejich držáčky jsou vyrobeny z kovu a pogumovány tak, aby neklouzaly. Kvalitu švů jsme prověřovali jak testy staticky zátěžovými, tak i dynamickými – a přes počáteční nedůvěru musíme uznat, že zkrátka drží. I když jsme batoh testovali více než měsíc a vnější švy obstály se ctí, počítejte s jejich výraznějším otěrem. Nicméně k jejich roztřepení nedošlo a ani stav po testech nenaznačuje, že by během záruky mělo k něčemu podobnému dojít.

Cena v době testu: 750 – 850 Kč

Hodnocení: 70%

Zapůjčil: www.belkin.cz

Článek vznikl ve spolupráci se serverem www.bagman.cz - další detailní obrázky tohoto batohu naleznete v článku dostupném na následujícím odkazu: http://www.bagman.cz/business/profil-belkin-core-backpack/


Komentáře