První vodní blok od OCZ

Hardware | 28.09.08

Společnost OCZ se rozhodla, že se nadále nebude věnovat pouze vzduchovým chladičům, ale vrhne se i na vodní chlazení. Přivítejte proto její první počin.

Tím není nic jiného než vodní blok určený pro chlazení moderních procesorů. Jmenuje se HydroFlow HF-MK1 a i když se podle fotografií může zdát, že bude kompatibilní jen s paticí LGA775 od Intelu, pasuje i na sockety AMD 754/939/490 a AM2.

Část, kterou proudí voda je kompletně vyrobena z mědi, což je dobrá zpráva pro všechny, kteří nemají v oblibě galvanickou korozi. Jinak se však výrobce vnitřkem bloku nechlubí, a dokonce ani neposkytl jeho fotografie, což je velká škoda. Že by blok ukrýval příliš velké kanálky a jeho návrh nebyl ideální? Samotný výrobce to popírá a tvrdí, že se blok zařadí mezi to nejvýkonnější na trhu, což by znamenalo další konkurenci pro D-Tek, Danger Den či Swiftech.

Blok je samozřejmě určen pro zapojení do domácího okruhu a výrobce k němu balí fitinky s vnitřním průměrem 1/2" i 3/8". Cena by se měla pohybovat na hranici příjemných 40 amerických dolarů (700 korun), o dostupnosti výrobce nehovořil.

- - Tomáš Šulc


Komentáře