Point of View představilo netbook

Hardware | 01.01.09

Společnost Point of View, která se zabývá výrobou grafických karet a herního příslušenství, nečekaně představila vlastní netbook s procesorem Intel Atom.

 

Je první den roku 2009 a téměř všude se hodnotí uplynulých dvanáct měsíců, co se podařilo a co naopak nikoli. Pokud bychom se podívali do světa mobilních zařízení, zjistili bychom, že událostí roku byl obrovský rozmach netbooků, kterých se celkově prodalo přes 10 milionů. O jejich úspěšnosti svědčí i nový produkt od Point of View. POV totiž rozhodně nepatří mezi společnosti, které by s vývojem notebooků měly nějaké velké zkušenosti.

Představení nového netbooku Mobii proto bylo velkým překvapením, které by od této společnosti čekal asi málokdo. Jako obvykle v kategorii netbooků je zařízení postaveno na platfromě Intel Atom s procesorem Atom N270 na frekvenci 1,6 GHz. Tomu asistuje 1 GB operační paměti DDR2 a komunikaci zajišťuje čipset Intel i945 s integrovaným grafickým čipem Intel GMA 950. Pro data slouží 160GB pevný disk.

Tradiční jsou i rozměry, netbook patří do 10" kategorie s rozlišením displeje 1024 × 600 pixelů a má hmotnost cca 1,2 kg. Na trh se dostane s operačním systémem Windows XP nebo Linux za cenu okolo 280 euro bez DPH (7000 Kč).

- - Tomáš Šulc


Komentáře