Philips představuje nová bluetooth sluchátka

Hardware | 13.06.07

Blutoothová sluchátka pro MP3 přehrávače, mobilní telefony a osobní počítače, se kterými se v nejbližší době setkáme na pultech obchodů, představil Philips.

Výrobky budou nabízeny ve dvou provedeních, jako sluchátka s obloukem na krk a jako sluchátka do uší s páskem. Všechny modely jsou kompatibilní s nejnovějšími bluetoothovými profily a lze je tedy použít se stále se rozrůstajícím počtem telefonů, notebooků a dalších zařízení, která jsou schopná komunikovat přes toto rozhraní. Všechna bluetoothová sluchátka Philips fungují s většinou bluetoothových telefonů umožňujících stereo přehrávání hudby a podporujících bluetoothové profily A2DP, AVRCP, HFP a HSP.


Plná velikost
Pokud dáváte přednost sluchátkům v plné velikosti, Philips připravil trojici sluchátek s obloukem na krk – SHB6100, 6101 a 6102. Tato sluchátka jsou určena pro cestovní použití a jejich součástí je vylepšený oblouk OptiFit vyvinutý společností Philips pro snadné nastavení optimální polohy držáků za uši bez nutnosti sejmutí sluchátek. Díky flexibilnímu kloubu je dvaatřicetimilimetrový neodymiový reproduktor umístěn nad uchem, což zajišťuje optimální zvukový výkon.

Všechny tři modely SHB61xx zajišťují bezdrátovou hands-free konektivitu pro kompatibilní mobilní telefony, a to pomocí technologie Bluetooth. Modely SHB6100 a SHB6102 jsou navíc vybaveny systémem SwitchStream, díky němuž ve sluchátkách při přijetí hovoru propojeným mobilním telefonem zazní vyzváněcí tón. Stiskem tlačítka pak uživatel může přepnout z přehrávání audia na hovor a zpět. Sluchátka SHB6102 jsou určena k použití s přehrávači MP3 (včetně těch, jež jsou vybaveny technologií Bluetooth) a jsou vybavena bluetoothovým audio adaptérem 3,5 mm. Jednoduchým spojením MP3 přehrávače s audio konektorem adaptéru je zajištěna perfektní kvalita digitálního přehrávání stereo zvuku ve sluchátkách, a to bezdrátově.

Sluchátka jsou dodávána s vysokorychlostním USB Bluetooth 2.0+EDR adaptérem, takže umožňují jak kvalitní a pohodlnou hands-free VoIP komunikaci, tak i přehrávání stereo zvuku z počítače v nezměněné kvalitě.

Pecky
Mezi novými stereo sluchátky s technologií Bluetooth jsou i typy označené SHB7100 a SHB7102, jež kombinují kvalitní zvuk s páskem na krk a odlehčeným designem sluchátek do uší.

Kromě pohodlného řešení a čistého zvuku a také technologii TailorMate. Díky této koncepci mohou být sluchátka používána s náhlavními soupravami jiných značek. Propojení umožňuje konektor o průměru 3,5 mm na bluetoothové ovládací jednotce.


Model SHB6100 SHB6101 SHB6102 SHB7100 SHB7102
Typ Oblouk na krk Oblouk na krk Oblouk na krk Do uší Do uší
Určeno pro Hudba z PC,  VoIP, Mobil Hudba z PC,   VoIP MP3 audio Hudba z PC,  VoIP, Mobil MP3 audio
OptiFit oblouk Ano Ano Ano Ne Ne
TailorMate páska na krk Ne Ne Ne Ano Ano
Bluetoothová verze 1.2 1.2 1.2 1.2 1.2
Podporované bluetoothové profily HSP & HFP, A2DP, AVRCP HSP & HFP, A2DP, AVRCP HSP & HFP, A2DP, AVRCP HSP & HFP, A2DP, AVRCP HSP & HFP, A2DP, AVRCP
Maximální dosah Do 10m Do 10m Do 10m Do 10m Do 10m
SwitchStream – jediné tlačítko pro přepínání mezi hudbou a hovory Ano Ne Ano Ano Ano
Bezdrátové řešení hovorů Ano Ne Ne Ano Ne
Bezdrátové ovládání hudby Ano Ano Ne Ano Ne
Bluetoothový adaptér USB 2.0 +EDR Ne Ano Ne Ne Ne
3.5mm bluetoothový audio adaptér Ne Ne Ano Ne Ano

- - Tomáš Jirásko


Komentáře