Philips a jeho novinky pro rok 2007

Hardware | 30.04.07

Philips na konci dubna představil nové produkty pro letošní rok. Nabídka je poměrně rozmanitá - zahrnuje televizory s plochou obrazovkou, reproduktory, stolní i přenosné audio a videopřehrávače

Nové ploché televizory pro náročné uživatele


V dubnu společnost Philips uvádí na český trh celkem tři nové ploché LCD televizory, jejichž společným jmenovatelem je nejen 107 cm úhlopříčky. Zákazník může podle svých možností vybrat pro něj optimální model s jistotou, že i základní varianta nabízí maximum kvality obrazu a technologií pro tento segment.

Nové 42“ LCD televize Philips přinášejí nový rozměr domácího kina. Velká úhlopříčka, podpora HD Ready nebo Full HD, technologie zlepšující obraz či HDMI konektory včetně USB patří mezi základní výbavu, kterou nová řada televizí oslovuje velkou skupinu náročných diváků.Všechny nové televizory Philips jsou kompatibilní s vysíláním ve vysokém rozlišení, a proto nesou označení HD ready. Jeden z modelů se dokonce může pyšnit označením Full HD, což ho předurčuje pro zákazníky, kteří kladou důraz i na sebemenší detail v obraze. HDTV (High Definition TV) představuje digitální technologii záznamu, přenosu a zobrazování televizních programů, která je v průběhu posledních let postupně uváděna ve stále více evropských zemích. Tato technologie nabízí dosud nevídanou kvalitu obrazu, daleko převyšující i kvalitu obrazu současných DVD disků.V porovnání s běžným televizním signálem nabízí formát HDTV dvojnásobný až čtyřnásobný počet obrazových bodů, díky čemuž je výsledný obraz mnohem ostřejší. Všechny prezentované modely disponují standardně antireflexní úpravou obrazovky.Vlajkovou lodí nových 42“ palcových LCD televizorů Philips se stává model 42PFL7662D/12. V případě kdy zákazník vyžaduje výborný obraz bez sebemenších kompromisů, není lepšího řešení než tohoto modelu. Základem je podpora plného HD rozlišení, takže se televizor honosí nálepkou Full HD (1920x1080p). Sebemenší detail vám tak na televizoru nemůže uniknout. Televizor je vybaven technologií Pixel Plus HD. Pixel Plus je technologie pro zpracování digitálního obrazu, která zvyšuje počet řádků a pixelů. Výsledkem je vždy obraz ostrý jako břitva s neuvěřitelnými detaily a hloubkou z jakéhokoli zdroje HD. Dále je vybaven funkcí Dynamic Contrast. Posledním prvkem na cestě za špičkovým obrazem je hřebenový filtr 3D. Samozřejmostí je integrovaný digitální tuner. Výhody DVB-T televize jsou vám tak hned na dosah. Potěší teletext s pamětí na 1000 stránek pro okamžitý přístup k oblíbeným stránkám. Ze základní výbavy nechybí dva HDMI konektory a USB. Pouhým dodatkem, jen potvrzujícím kvalitu televizoru je kontrast 5000:1 s jasem na úrovni 500 cd/m2 a reakční dobou 5 ms.

Doporučená maloobchodní cena: 59 990Kč vč. DPHŠirokoúhlý televizor Philips 42PFL7332 nabízí požitek z více jak metrové úhlopříčky za bezkonkurenční cenu. Samozřejmostí je označení HD Ready, takže zákazník není ochuzen o detaily v obraze, což samozřejmě vyžaduje kvalitní zdroj signálu. Proto je pro tento model standardně osazen hned dvěma HDMI konektory. Nechybí však ani například konektor USB, umožňující připojení externího paměťového média. Všechny televize nové řady podporují fotografie ve formáte JPEG, hudbu MP3, videa v MPEG1, MPEG2 či soubory prezentace (ALB). Snadno tak z připojeného flashsdisku můžete přehrát uložené video či hubu. Kvality obrazu s kontrastem 5000:1 a jasem 550 cd/m2 má na starosti technologie Pixel Plus 2 HD. Hladký a plynulý obraz bez trhání pak střeží Digital Natural Motion.

Doporučená maloobchodní cena: 47 990Kč vč. DPH


V případě vyšších nároků je zajímavou volbou Philips 42PFL7562D s poměrem obrazu 16:9. Tento televizor si zachovává prvotřídní vlastnosti předchozího modelu, ale navíc přidává řadu dalších funkcí a specialit. Samozřejmostí jsou dva HDMI konektory a USB port pro multimediální využití. Všechny uživatele jistě potěší interní DVB-T turner, který umožňuje hned využít podstatně vyšší kvality digitální televize. Ve všech případech se o výborný obraz stará technologie Pixel Plus 2 HD ve spolupráci s Digital Natural Motion. Reakční doba 5 ms, kontrast 5000:1 a jas 550 cd/m2 jsou další z důvodů, proč tento model poskytuje skvělý obraz.

Doporučená maloobchodní cena: 49 990Kč vč. DPH

Poznámka redakce: Přestože prezentace novinek byla zajímavá, chybělo jí to nejpodstatnější - předváděné produkty. V článku vás proto seznamujeme jen s oznámenými novinkami a fotografie tentokrát nepocházejí z redakce, ale z materiálů firmy Philips

Foto: PhilipsKomentáře