Otestujte si výdrž počítačových komponent! -- 1. díl

Hardware |

Kdo z nás by netoužil po naprosto stabilním, výkonném počítači, který nás nezradí právě tehdy, když jej nejvíce potřebujeme. Jednou z cest, jak stabilitu a výdrž počítače otestovat, nabízejí zátěžové testy, které s oblibou používají výrobci počítačových sestav, aby se ujistili, že na jimi postavenou sestavu je skutečně spolehnutí. Nechcete vyzkoušet, jak je na tom váš počítač?

Otestujte si výdrž počítačových komponent! -- 1. díl
Zátěžové testy jako záruka spolehlivosti počítačové sestavy

Soudobé počítače jsou sice daleko spolehlivější než kdykoliv předtím, nicméně to v žádném případě neznamená, že se nedají takříkajíc srazit na kolena. I v dnešních počítačových sestavách může tu a tam selhat nějaká komponenta, i když to zdaleka není tak často. A i ty nejvýkonnější počítačové komponenty jsou pro uživatele bezcenné, pokud se na ně nedá spolehnout. Naštěstí se dá spousta kritických chyb odhalit ještě předtím, než se na vašem počítači objeví v tu nejnevhodnější chvíli, kdy právě potřebujete, aby počítač fungoval naprosto bezchybně. Ano – řeč je o intenzivním testování počítačových komponent, kdy je zatěžujeme až do krajnosti a zkoušíme, jak na tuto extrémní zátěž zareagují.

Vždy, když si koupíte nebo postavíte nový počítač, vyměníte v počítači nějakou velmi důležitou komponentu či přetaktujete hardware, není vůbec od věci provést jeho zátěžový test (čili "zahoření") tohoto ještě čerstvého zboží. Ale pozor – zátěžový test není v žádném případě to samé jako benchmarking. Benchmarkingem totiž jen vyhodnocujete výkon komponenty.

Možná vám vytane v mysli otázka, proč vlastně takové zátěžové testy provádět? Odpověď je nasnadě: proto, abyste si byli jisti, že vaše sestava či komponenta pracuje stabilně a spolehlivě.

Příště dokončíme úvod do problematiky zátěžových testů a dozvíme se, jaký tedy přesně má smysl provádět zátěžové testy třeba právě u vašeho počítače.Úvodní foto: PCWorld.com

Komentáře