Nový Radeon HD 2900 také od Gigabyte

Hardware | 17.05.07

Poslední dobou jsme zaznamenali zvýšenou aktivitu společnosti Gigabyte v uvádění novinek na trh a proto po brzkém oznámení základních desek s čipsety Intel P35/Q33 a grafické kartě s GeForce 8800 Ultra přichází na řadu i nový model s Radeon HD 2900.

Nejvýkonnější a nejmodernější model grafického čipu společnosti AMD, prezentovaný pod názvem ATI Radeon HD 2900, byl uveden na trh začátkem tohoto týdne a tak se není čemu divit, že se výrobci předhánějí s tím, kdo dostane svůj produkt dříve k rukám zákazníka.


Do boje vstupuje i společnost Gigabyte se svým modelem GV-RX29T512VH-RH, což je právě nejnovější GPU společnosti AMD. Grafická karta disponuje rozhraním PCI Express (někdy se na tuto skutečnost již zapomíná), je vybavena unifikovanými shadery schopnými zastat funkci Vertex nebo Pixel Shaderů známých z předchozích generací, disponuje 512 MB rychlé paměti GDDR3 připojené na 512 bitovou paměťovou sběrnici. Karta samozřejmě podporuje nové grafické rozhraní DirectX 10 a Shader Model verze 4.0, ale opakovat tyto informace je jako házení hrachu na zeď. Více informací naleznete v tabulce parametrů.

Karta taktéž umí pracovat v režimu CrossFire, podporuje vysoké rozlišení díky Dual link DVI výstupům, ke kartě jsou dodány redukce DVI – HDMI a to včetně podpory HDCP a pětikanálového zvuku, neméně zajímavou funkcí je i technologie AVIVO HD, jenž umožňuje sledovat filmy v HD rozlišení z Blu-Ray nebo HD-DVD aniž by byl moc zatížen procesor.

Jako bonus za zakoupení karty dostane uživatel kupón na bezplatné stažení plných her dodávaných v jednom balíku společnosti Valve – Half-Life 2: Episode Two, Team Fortress 2 a Portal.Komentáře