Novinky ze světa operačních pamětí

Hardware | 12.04.08

Mnoho zajímavého se děje ve světě RAM. Společnost Super Talent uvedla na trh nové DDR3 paměti pracující na 2GHz, TwinMOS odchází z trhu s pamětmi a vodou chlazené paměti OCZ se konečně dostávají na trh.

Super Talent představil nové DDR3 2GHz

Jako první se podívejme na nové paměti společnosti Super Talent. Jedná se o špičkové DDR3 paměti pracující na frekvenci 2GHz při časování slabších 9-9-9-28. K provozu potřebují paměti napětí 1,9V.

Chlazení obstarává zvětšený hliníkový heatsink a výrobce na své paměti poskytuje doživotní záruku. Na trh by se měly dostat v nejbližší době jako 2GB kit za cenu 400 dolarů (cca 6500Kč).

Vodou chlazené RAM od OCZ

Před měsícem vystavovala společnost OCZ na veletrhu CeBIT nové DDR2 paměti s bloky pro vodní chlazení. Jen připomenu, že se jednalo o 2GB DDR2 1150MHz moduly s časováním 5-5-5-18 při napětí 2,1-2,15V.

Původně výrobce počítal s tím, že se jeho Flex II paměti dostanou na trh hned po CeBITu, vyskytly se však komplikace, proto přicházejí až nyní. Pokud o tyto paměti máte zájem, tak vězte, že například v Německu jsou již skladem, ceny se pohybují okolo 130 euro (3200Kč).

TwinMOS odchází z trhu s RAM

A konečně poslední krátká zpráva se týká společnosti TwinMOS, která oznámila odchod z trhu s operačními paměťmi. Na vině jsou dlouhodobě špatné výsledky společnosti v oboru, které zapříčinil tvrdý konkurenční boj o každého zákazníka, a měl za následek stlačení cen RAM na úplné minimum.

- - Tomáš Šulc


Komentáře