Novinky o Asus Eee

Hardware | 17.12.08

Objevilo se několik nových krátkých zpráviček o sérii netbooků Asus Eee PC, a tak se pojďme podívat, co se u Asusu chystá na nejbližší týdny...

Asus Eee PC byl nedávno vyhlášen produktem roku 2008 prestižním Asijským časopisem Forbes Asia. Asijský Forbes se rozhodl toto významné ocenění darovat právě Asus Eee za jeho přínos do IT světa. Připomeňme, že Asus byl se svým netbookem Eee první, kdo objevil skrytý potenciál malých a levných notebooků určených jen na prohlížení internetu a psaní krátkých dokumentů.

Nyní se však už věnujme chystaným produktům z dílen Asus. Tím nejzajímavějším je rozhodně chystaný Asus Eee s dotykovým displejem. Výrobce jej chce představit na veletrhu CES 2009 na začátku ledna v Los Angeles. Dostupný má být ve dvou variantách: s 8,9" a 10,2" displejem. Zbylá konfigurace má být podobná jako u ostatních netbooků, což znamená platformu Intel Atom, zřejmě 1 GB DDR2 pamětí a integrovaný grafický čip Intel GMA 950. Cenu zatím neznáme.

Na CES 2009 má však být představeno i několik dalších netbooků. Mluví se o ještě luxusnějším Eee než je současný top model S101 s LED podsvíceným displejem a přijít na trh má i vcelku běžný model Eee PC 1002HA, který se stane nástupcem současného modelu 1000 a nabídne klasický pevný disk a 10" displej.

- - Tomáš Šulc


Komentáře