Novinky Epsonu - tiskárny, skenery a multifunkce

Hardware | 21.08.07

Společnost Epson v průběhu letních měsíců představila zajímavé novinky - portfolio produktů se značkou Epson se rozrůstá o pět multifunkčních zařízení, pět inkoustových tiskáren a o dvojici skenerů

Společnost Epson evropským novinářům v průběhu letních měsíců ve Španělsku představila zajímavé novinky, které se objevily, nebo se postupně objeví, na našem trhu. Portfolio produktů se značkou Epson se rozrůstá o pět multifunkčních zařízení, pět inkoustových tiskáren a o dvojici skenerů. Informační embargo na většinu produktů platilo do 20.8.2007, fotografie a základní popis tedy přinášíme až nyní. Ceny představených produktů nebyly dosud upřesněny.


Epson Stylus DX4400Multifunkční zařízení Epsonu zahrnují nové modely pro kancelářský provoz a domácnost i produkty, které kromě běžného zpracování dokumentů nabídnou také zhotovení fotografií. První novinkou je Epson Stylus DX4400, podle výrobce ideální pomocník pro domácí a SOHO použítí. Obdobně jako novější tiskárny Epsonu využívá oddělené inkoustové zásobníky, tentokrát s novými pigmentovými inkousty Epson Durabrite Ultra Ink, dokáže pracovat rychlostí až 25 stran A4 za minutu a výtisk fotografie 10 x 15 by neměl trvat déle než 89 sekund. Tisková hlava pracuje v maximálním rozlišení 5 760 x 1 440 dpi. Software Epson Creativity Suite je připraven k ukládání a správě souborů, ať se jedná o skenované dokumenty či fotografie. Vestavěný skener nabízí rozlišení 600 dpi, snímané dokumenty můžete uložit na disk, nebo je převést pomocí dodávaného programu OCR ABBYY FineReader2 do jiného dokumentu. Při práci s fotografiemi uživatel ocení dávkové zpracování více snímků položených na sklo skeneru nebo automatické vyrovnání křivě položených ográzků. S dodávaným softwarem Epson Easy Photo Fix si můžete troufnout i na opravy barev, odstranění prachu či škrábanců.

Epson Stylus DX7400 / Epson Stylus DX8400Další dva multifunkční produkty nesou označení Epson Stylus DX7400 a Epson Stylus DX8400. Používají čtyři oddělené inkousty Epson’s DURABrite Ultra Ink a proti dříve popsanému modelu DX4400 jsou (alespoň podle prvního seznámení a technické specifikace) výrazně rychlejší při tisku a kopírování. Jejich výkon se pohybuje na hranici 32 stran A4 za minutu. Jsou zařazeny do stejného segmentu domácích či menších kancelářských pomocníků, nová tisková hlava však dokáže snímek 10 x 15 cm vytisknout v základním režimu za 26 sekund.Podpora PictBridge a sloty pro paměťové karty udělají radost majitelům digitálních fotoaparátů. Tisk snímků z karty nebo při přímém propojení fotoaparátu s přístrojem může probíhat i bez zapojeného PC. Dražší z dvojice modelů - Epson Stylus DX8400, je vybaven také náhledovým barevným displejem s úhlopříčkou 6.3cm. Skener obou zařízení pracuje v hardwarovém rozlišení 1 200 ppi, softwarová výbava zahrnuje OCR program, nástroj Epson Easy Photo Fix. Podle vyjádření produktových manažerů jsou AIO DX7400 a DX8400 určeny pro náročnější zákazníky, kterým záleží nejen na kvalitě zhotovených dokumentů, ale také na rychlosti.

Epson Stylus Photo RX585 / Epson Stylus Photo RX685Také další all-in-one zařízení mají mnoho společného a přicházejí v páru. Modely série RX s číselným označením 585 a 685 Epson cílí na majitele digitálních zrcadlovek, fotografy i grafiky, zkrátka na uživatele, kteří mají cit pro barvu a ocení šestibarevné oddělené inkoustové cartridge, s nimiž nová tisková mechanika dokáže zhotovit barevně přesné fotografie, dokumentu, ale díky speciálnímu podavači také potisknout etikety nebo celá CD/DVD se speciálním povrchem. Zatímco kancelářské multifunkce Epsonu pracují s inkousty DURABrite, je pro fotografické all-in-one přístroje připravena sada inkoustů Claria Photographic Ink, které nejsou pigmentové, ale jsou založeny na vodní bázi. Stylus Photo RX685 dokáže snímek 10 x 15 cm zpracovat za 15 sekund, běžný dokument A4 v náhledové kvalitě vytiskne za 12 sekund a rychlost opakování má dosáhnout 40 stran za minutu. Zařízení je vybaveno dvojicí podavačů, do nichž může uživatel vkládat různá média a snadno tisknout rozličné úlohy. Za příplatek je k dispozici i automatický duplexní modul pro oboustranný tisk.Papírově slabší novinka s označením Stylus Photo RX585 je při tisku dokumentů i fotografií o několik sekund pomalejší a nabídne rychlost opakování 37 stran A4 za minutu. Oba modely využívají technologie tisku s proměnlivou velikostí inkoustových kapek (5 možností), přičemž nejmenší má objem jen 1,5 pikolitru. Přístroje jsou vybaveny PictBridge portem s podporou přímého tisku z fotoaparátů, volitelně lze dokoupit Bluetooth adaptér pro tisk z BT zařízení. Novinkou je systém Epson REALOID, skrývající rychlý procesor pro svižné zpracování snímků v době, kdy zařízení pracují bez zapnutého počítače. Skener obou zařízení pracuje v hardwarovém maximu 1 200 dpi, funkce pro práci s fotografiemi jsou stejné jako u modelů Série DX.Komentáře