Nové fotoaparáty Samsung NV

Hardware | 26.08.07

Samsung představuje novou generaci fotoaparátů řady NV.Modely NV20, NV15 a NV8 nabídnou rozlišení 12,1, 10, 1 a 8,1 megapixelu a funkci Face Recognition. Na trhu se objeví v říjnu 2007

Samsung představuje novou generaci fotoaparátů řady NV, které slavila úspěchy jak mezi zákazníky, tak i před odbornými porotami. Stejně jako u předchozích modelů Samsung u nových NV 20, NV15 a NV 8 kombinuje retro design a nejvyspělejší technologie. NV řada je vrchol digitálních fotoaparátů disponující vysokým rozlišením (12,1, 10,1 nebo 8,1 megapixelu) a objektivem Schneider.


Samsung fotoaparátům NV20, NV15 a NV8 přidal řadu funkcí, které pomáhají dosáhnout skvělých snímků i v nepříznivých světelných podmínkách. Funkce Automatického vyvážení kontrastu (ACB) analýzou rozdílů v intenzitě světla automaticky koriguje jas objektu a umožňuje tím věrnou reprodukci detailů dokonce i v prostředích se silným protisvětlem nebo kontrastem.

Původní ASR (Advanced Shake Reduction) Samsung upgradoval na Fast ASR – s touto rychlou zdokonalenou redukcí otřesů lze snadno dosáhnout nerozmazaných ostrých snímků v krátkém čase pouhých 0,7 sekundy i tehdy, když fotoaparát není možné zafixovat.

Dalším přínosem fotoaparátů NV20, NV15 a NV8 je Face Recognition AF & AE pro optimalizaci portrétních snímků. Funkce Face Recognitions automaticky zaostří a nastaví expozici, ostré portréty pak dovede k dokonalosti softwarová retuš červených očí Red Eye Fix, která automaticky eliminuje jev červených očí. Inovativní je funkce zachycení pohybu, díky níž se uloží sekvence snímků pořízených vysokou rychlostí 2 snímky za sekundu. S novými fotoaparáty řady NV lze vytvářet video vysoké kvality a GIF animace. Technologické novinky řady NV vhodně doplňuje uživatelské rozhraní Smart Touch. Jeho přínos spočívá v rozložení dvou řad tlačítek do tvaru L tak, že ovládání fotoaparátu se stává velmi jednoduchým a intuitivním. Pokrokovou technologii Smart Touch ocenili také porotci cenami TIPA Awards 2007 a iF Design Award 2007 za přínos k jednoduchému a pohodlnému ovládání digitálních fotoaparátů.

Nové fotoaparáty NV20, NV15 a NV8 jsou určeny pro ty, kteří oceňují tradici a zároveň chtějí styl a technologické inovace. Retro designu nových NV odpovídají i barevné varianty - elegantní černá a ocelová stříbrná.

Cena: NV20 9.990 Kč/12.290 Sk, NV15 8.990 Kč / 10.990 Sk, NV8 7.990 Kč / 9.990 Sk. Na trhu se fotoaparáty objeví v říjnu 2007

Zdroj a foto: SamsungKomentáře