Nová verze chlazení AquaTank u Asusu

Hardware | 07.09.07

Společnost Asus přichází s druhou verzí originálního chlazení pro své grafické karty. Po vydařeném použití vodního chlazení pro nVidia GPU je k dispozici i verze pro ATI Radeon, kterému zaručuje teplotu grafického čipu minimálně o 10 stupňů nižší.

Zařízení Asus EAH2900XT AquaTank je vybaveno silnějšími vodními trubicemi a větším zásobníkem vody. Kromě toho způsob provedení průtoku vzduchu automaticky přivádí vstupní chladný vzduch, který ochlazuje grafický procesor a operační paměť. Ve srovnání s běžnými verzemi grafických adaptérů je tak možno pomocí nové verze AquaTank snížit teplotu grafického procesoru o minimálně 10°C.


EAH2900XT AquaTank/G/HTVDI/512M - nejnovější verze AquaTank

Nespornou výhodou nové grafické karty je fakt, že je prodáván spolu s počítačovou hrou S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl od společnosti GSC Game World.

Mimo to obsahuje VGA technologií Splendid Video Intelligence, která umožňuje kvalitnější zobrazení obrázků tak, aby působily co možná nejživějším dojmem. Splendid se skvěle doplňuje s technologii Avivo HD firmy AMD, která umožňuje hardwarové dekódování obrazu.

Starší verze pro grafické čipy nVidia GeForce 8800

ASUS EAH2900XT AquaTank taktéž zahrnuje technologii ASUS GamerOSD, která je schopna zajistit u grafické karty možnost přetaktování přímo v okně na obrazovce během hraní hry.

Cena není pro tuto chvíli stanovena, neměla by však přesáhnout hranici 11 000 Kč včetně DPH. Dodávky těchto karet by měly začít v průběhu října 2007.


Komentáře