MSI zkouší nový typ chlazení

Hardware | 02.03.08

Společnost MSI na veletrhu CeBIT představí svoji novou metodu chlazení čipsetů základních desek. Ventilátor na chladiči si totiž sám vyrábí energii z vyzařovaného tepla.

Funguje to velice jednoduše. Čím více daná komponenta hřeje, tím více je horký chladič, a tím více je energie pro ventilátor, a tím více chladí. Není tedy potřeba, aby si větrák bral elektřinu ze základní desky.

MSI při výrobě tohoto chlazení spolupracovala s taiwanskou společností Polo-Tech. Ačkoli princip však není úplnou novinku, nikdy nebyl pořádně uveden do praxe v oblasti chlazení počítačových komponent a mikroprocesorů.

První prototyp základní desky s tímto chlazením chce MSI představit příští týden v Německu na veletrhu CeBIT. MSI však také dodává, že tento systém je stále ve vývoji, a základní desky s tímto chlazením se na trhu jen tak brzy neobjeví.

Jde však o velice zajímavý princip do budoucnosti a myslím, že by jej bylo možné dobře využít například i při chlazení procesorů nebo grafických karet. Vyčkejme tedy a třeba nás časem některá ze společností vyrábějící chladiče ještě překvapí.

- - Tomáš Šulc


Komentáře