MSI chystá výkonný 13" netbook

Hardware | 15.12.08

Společnost Microstar chce na veletrhu CES 2009, který se koná začátkem ledna, představit nový netbook (spíše však malý notebook) řady MSI Wind.

Začínají závody ve zvětšování netbooků, které nemají konce? Těžko říct, i když některé netbooky, jako například nedávno představený 12" Dell, k tomu nemají daleko. Ještě větší je nový MSI Wind U300 od MSI, který by měl být představen v Los Angeles v lednu příštího roku. Ten má mít úhlopříčku displeje 13".

Těžko však vlastně říct, proč MSI zvolilo takto nešťastné značení. MSI U300 totiž i přes podobnost s netbookovou řadou není postaven na platfromě Intel Atom, ale na klasickém Centrinu 2, takže vlastně ani nejde o netbook. Z dalších parametrů můžeme zmínit klasický pevný disk a integrovaný grafický čip Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD. Výrobci se do notebooku podařilo vměstnat i optickou mechaniku, což rozhodně není typická výbava pro netbook.

Na další informace a cenu tohoto notebooku (či velkého netbooku, chcete-li) si budeme muset počkat až na zmíněný veletrh CES 2009.

- - Tomáš Šulc


Komentáře