Mikroprojektor do kapsy

Hardware | 07.10.08

Společnost 3M uvedla začátkem října na náš trh nejmenší mikroprojektor na světě. Tento malý kus hardware lze vzít do kapsy kamkoliv na cesty a umožňuje použití i v místě, kde není na dosah napájení.

Nejmenší projektor na světě má rozměry pouhých 11,5 cm x 5 cm x 2,2 cm, což odpovídá velikosti současného většího mobilního telefonu, a jeho hmotnost je 150 gramů. Výrobce uvádí, že projektor umí ozářit plochu od 6“ do 50“, a to díky použité technologii podsvícení LED diodami. Díky tomu lze taktéž miniprojektor použít kdykoliv a téměř okamžitě, není potřeba čekat delší dobu na zahřátí a po ukončení prezentace na vychladnutí lampy. Díky použité technologii tam MPro110 nepotřebuje žádné chlazení a jeho provoz je naprosto tichý.


Využití tohoto miniprojektoru je všude tam, kde uživatel potřebuje prezentovat data více lidem najednou. Díky integrované baterii lze dokonce prezentovat na cestách a všude tam, kde není k dispozici zásuvka elektrické energie. Podle informací by měl tento projektor vydržet pracovat až jednu hodinu na baterie.

Připojení k přenosnému projektoru realizuje VGA nebo kompozitní vstup, zásobovat daty lze tento projektor nejen z obvyklých zařízení jako jsou stolní počítače a notebooky, ale taktéž z zařízení, které disponují kompozitním výstupem, jak například fotoaparáty, videokamery, ale i některé typy mobilních telefonů a jiné zařízení. Bohužel tomuto miniaturnímu projektoru chybí bezdrátové rozhraní BlueTooth.

Cena pro koncové uživatele byla stanovena na 8 600 Kč včetně DPH, termín prvních dodávek do ČR je stanoven na tento týden, již nyní však lze objednat tento projektor na interentových stránkách společnsoti 3M.

Poznámka redakce:
Vyzkoušeli jsme projektor na vlastní oči a obraz na skoro-finální verzi přístroje nebyl špatný, ale vykazoval zejména v rozích menší jas obraz byl mírně rozostřen. Tento projektor se nám však líbil a těšíme se na finální verzi, jejíž recenzi se pokusíme přinést co nejdříve.

- - Lukáš Jonák


Komentáře