Logitech - vše pro notebooky

Hardware | 24.06.07

Společnost Logitech oznámila uvedení nových stojánků pro pohodlnou práci s notebooky, dvojice brašen pro přenosné počítače, externí numerické klávesnice a USB 2.0 rozbočovače

Společnost Logitech právě rozšířila svou řadu stojánků, které lidem umožňují využívat praktičnost notebooků, aniž by museli obětovat pohodlí. Do rodiny stojánků pro notebooky Logitech Alto nyní patří nové stojánky Logitech Alto Connect a Logitech Alto Express spolu s původním stojánkem Logitech Alto, který byl představen minulý rok.


Když se stojánky pro notebooky Alto postaví na stůl, zvyšují pohodlí díky tomu, že posunou displej notebooku do výšky a vzdálenosti, která je pro oči optimální, a navíc vytvoří prostor pro pohodlnou a plnohodnotnou klávesnici a pro myš. A protože je notebook zdvihnutý, stojánky Alto rovněž minimalizují kontakt s nepříjemným teplem, které notebooky vytvářejí, a zlepšují cirkulaci vzduchu k větráčku chlazení.

Kompaktní notebooky mají oproti tradičním stolním počítačům mnoho výhod, ale jejich používání není vždy pohodlné. Kromě toho, že notebooky mají menší klávesy, které jsou navíc směstnané k sobě, nutí často lidi, aby seděli v nepřirozených polohách, protože klávesnice a displej jsou navzájem spojené – takže se musejí hrbit při psaní nebo zaklánět hlavu, když chtějí číst text na displeji. Navzdory těmto omezením nedávná studie výzkumné společnosti GfK Custom Research provedená pro Logitech prokázala, že 45 procent majitelů notebooků stráví týdně jejich používáním nejméně 16 hodin a že 70 procent uživatelů počítačů v domácnostech pracuje většinou na noteboocích.

Stojánky pro notebooky Logitech Alto přizvednou displej notebooku do úrovně očí a posunou jej do optimální vzdálenosti od očí uživatele. Výsledkem toho, že lidé mají displej v optimální pohledové vzdálenosti i výšce je fakt, že mohou při práci s notebookem sedět vzpřímeně a pohodlně. Lidé, kteří stojánky pro notebooky Alto používají, mohou navíc využívat výhod sady klávesnice v plné velikosti a laserové myši, jakou je například souprava Logitech Cordless Desktop MX 3200 Laser, nebo bezdrátové laserové myši pro notebooky Logitech VX Revolution Na rozdíl od menších klávesnic vestavěných v noteboocích umožňuje plnohodnotná klávesnice s numerickou částí lidem rychlejší a pohodlnější psaní a navíc jejich ruce nebudou vystaveny teplu, které notebooky vytvářejí.

Rozložit stojánky pro notebooky Alto je velmi snadné – ve skutečnosti u všech tří modelů netrvá jejich úplná příprava k použití déle než 30 sekund – a jsou proto skvělým doplňkem pro ty, kdo notebook často doma nebo v kanceláři přenášejí na různá místa. A stejně snadno se složí, což ocení lidé, kteří mají rádi, aby jejich notebook, když jej nepoužívají, byl uklizený.

Na rozdíl od dokovacích stanic nejsou stojánky pro notebooky Logitech Alto svázány s určitou značkou – lze je použít prakticky pro všechny typy notebooků. O stojánek se mohou podělit i jednotliví členové rodiny, a to i když každý používá jiný notebook – náklady na jeho pořízení jsou proto vynaloženy účelně, protože není nutné vždy zakoupit nové řešení, když si lidé koupí nový notebook.Logitech Alto Connect – stojánek pro notebook plus USB rozbočovač se čtyřmi porty

Nový stojánek pro notebooky Logitech Alto Connect má tvar písmene X a kromě funkce stojánku poskytuje i USB rozbočovač se čtyřmi porty. Aby pohodlí bylo ještě větší, je jeden z těchto portů umístěn na přední straně stojánku a umožňuje tak snadné připojení zařízení jako jsou například MP3 přehrávače nebo USB flash disky. Další praktickou vlastností stojánku Alto Connect je systém pro uspořádání kabelů, který redukuje jejich obvyklou změť, a vnitřní prostor pro uložení USB kabelu, když není právě potřeba. Stojánek se rozloží jednoduše – dvě jeho nohy se přes sebe překříží do tvaru „X“. Gumové podložky zajišťují, že notebook bude ve stojánku usazen bezpečně. Stojánek Alto Connect je kompatibilní s notebooky PC i MacBook.


Logitech Alto Express – stojánek pro notebook

Pro lidi, kteří hledají elegantní a cenově dostupný stojánek pro svůj notebook, nabízí nový stojánek Logitech Alto Express stylové provedení z tvrzeného plastu s průsvitným povrchem a hladkými svižnými liniemi. Stojánek Alto Express z jednoho kusu je lehký a jeho rozložení vyžaduje skutečně minimální úkony – lidé jednoduše položí notebook na stojánek, připojí klávesnici a myš a mohou začít pracovat. Dvě gumové opěrky v přední části stojánku chrání notebook před sklouznutím a gumové patičky v zadní části stojánku jsou z polykarbonátového materiálu, který umožňuje snadné posouvání stojánku po stole, i když je v něm notebook již vložený. Vyklenutý design stojánku vytváří prostor pro uložení klávesnice a myši, když se právě nepoužívají. Stojánek Alto Express je kompatibilní s notebooky PC, MacBook i MacBook Pro.

Cena a dostupnost
Stojánky pro notebooky Alto Connect (doporučená maloobchodní cena 1.990,- Kč, 2.390,- Sk včetně DPH) a Alto Express (doporučená maloobchodní cena 890,- Kč, resp. 990,- Sk s DPH) by měly být k dostání ve Spojených státech i v Evropě počátkem července 2007. Dříve uvedený stojánek Logitech Alto je ve Spojených státech a v Evropě k dostání stále za doporučenou maloobchodní cenu 2.990,- Kč, 3.390,- Sk.Komentáře