Lenovo X300 - nový tenký notebook

Hardware | 28.02.08

Společnost Lenovo v Paříži představila jeden ze svých nejočekávanějších laptopů ThinkPad X300, nejtenčí a nejlehčí plnohodnotný notebook ve své třídě, který je vybaven SSD diskem a novým WXGA+ displejem

Společnost Lenovo v Paříži představila ultrapřenosný notebook ThinkPad X300, který je v současné době nejtenčím a nejlehčím plnohodnotným notebook ve své třídě. Přenosný počítač měří v nejtenčím místě 18,5 milimetru a jeho hmotnost činí 1,33 kg.


Kombinace nejnovějších technologií, zahrnující SSD (solid-state drive) místo běžně používaných HDD, LED podsvícení displeje s možností automatické korekce jasu podle okolních podmínek, či prodloužená výdrž baterie, díky níž může uživatel s laptopem pracovat až deset hodin, byla oceněna zlatým hodnocením EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool - Gold).

Podle zástupců společnosti Lenovo, s nimiž jsme během představení novinky mohli hovořit, je nový přenosný počítač vytvořen na základě požadavků uživatelů, žádajících vedle vysoké kvality zpracování, spolehlivosti a funkčnosti také delší výdrž na baterie, možnosti připojení k rychlým bezdrátovým sítím, dostupnost většího počtu USB portů a DVD vypalovačky.

ThinkPad X300 nabízí volitelnou vestavěnou DVD vypalovačku (se sníženou výškou 7 milimetrů) pro jednoduchou práci na cestách, stereo reproduktory, digitální mikrofon a vestavěnou kameru. Je vybaven nejnovější generací ThinkPad Roll Cage, která byla vytvořena z vyspělých uhlíkových a skleněných vláken a pomáhá ochránit notebook při pádech a nárazech. Uživatelé v kanceláři, doma i na cestách ocení možnosti připojení včetně WWAN5, WLAN6, GB Ethernet a modemu.
Nový WXGA+ displej s úhlopříčkou 13,3“ a LED podsvícením nabízí jasnější obraz s nižší energetickou náročností než ostatní LCD (úspora napájení může dosáhnout až 35%). Korporátní zákazníci uvítají několikanásobné zabezpečení dat a ochranu před neautorizovaným přístupem: integrovanou čtečku otisku prstu, znepřístupnění portu I/O a ochrana heslem na úrovni 32 bytů.

Data jsou v přenosném počítači uložena na 1,8palcovém disku SSD s kapacitou 64GB. Proti běžným HDD jsou nové SSD rychlejší při přenosu dat a díky absenci pohyblivých částí výrazně odolnější proti nárazům či otřesům. Notebook využívá nejnovější technologii Intel Core 2 Duo, až 4 GB paměti a Lenovo ThinkVantage technologie.

Notebook ThinkPad X300 bude k dispozici v distribuční síti od 1. 3. 2008 za cenu předpokládanou cenu 59 990 Kč bez DPH.Komentáře