Krvavý dravec pro Core i7 od Foxconnu

Hardware | 19.10.08

Mysleli jste, že "drsné desky" umí dělat jen Asus, Gigabyte či MSI? Jste na omylu, protože jednu takovou představila i společnost Foxconn.

Protože vydání nové platformy procesorů od Intelu je blízko, je deska samozřejmě určena pro ně a nese patici LGA1366 společně s čipsetem Intel X58. Zaměření desky jste už nejspíše také poznali, je to extrémní přetaktovávání. Tomu má pomoci mimo jiné i 14fázové napájení procesoru a velké množství místa okolo patice procesoru, které by nemělo bránit osazení obřích chladičů nebo rovnou komínů na tekutý dusík. Stejně tak na severní můstek dává výrobce výměnný chladič. Dalším důkazem zaměření desky jsou i tlačítka power, reset či clear CMOS přímo na desce.

I další výbava desky je bohatá - čtveřice PCI Express ×16 slotů revize 2.0 nebo dokonce dva SAS konektory pro serverové pevné disky. Naopak překvapením je jen trojice slotů pro DDR3 paměti, takže o budoucí rozšíření kapacity RAM pouze přidáním dalších modulů zřejmě můžete zapomenout.

Jako takovou třešničku na dortu bude Foxconn dávat k desce ještě speciální displej, pomocí kterého půjde vstoupit za plného provozu desky (například z OS) do BIOSu a v něm desku dále ladit a sledovat, jak se bude chovat. Něco podobného už jsme koneckonců viděli u Asusu a jeho D6T.

Jak už zřejmě správně předpokládáte, tak novinka od Foxconnu nebude z nejlevnějších, i když přesná cena zatím známá není. Za fotografie děkujeme serveru vrzone.

- - Tomáš Šulc


Komentáře