Když už 8800 Ultra, tak proč ne od MSI?

Hardware | 10.05.07

Několik dní po oficiálním uvedení GPU nVidia GeForce 8800 Ultra představuje společnost MSI grafickou kartu postavenou na tomto grafickém čipu. Jelikož je počet kusů omezený, jedná se o jednu z mála společností, která bude nabízet na našem trhu tuto kartu.

Nebudeme se opakovat a tak pouze připomeňme, že i přes plánovaný příchod nových Radeonů zůstane GeForce 8800 GTX nejrychlejší grafickou kartou na trhu. A verze Ultra přidá k tomuto rozdílu ještě několik snímků za sekundu více.


Model MSI NX8800Ultra-T2D768E-HD, jak zní celé jméno představené novinky, na sobě nese grafický čip G80 taktovaný na 612 MHz, 768 MB paměti typu GDDR3 běží na úctyhodných 2 160 MHz a 128 Stream jednotek pracuje na frekvenci 1 500 MHz. Všechny změny se tak odehrály pouze v navýšení frekvence, nikoliv v technických parametrech.

Mezi výbavu grafické karty patří podpora Shader Model v. 4, DirectX 10 a OpenGL 2, unifikované shadery s GigaThread technologií, akcelerace fyziky pomocí Quantum Effects, dva DVI výstupy podporující Dual Link s maximálním rozlišení 2 560 x 1 600 a v neposlední řadě HDCP pro přehrávání chráněného video obsahu.

Mezi firemní utility patří MSI Live Update, který se stará jak o aktuálnost ovladačů, tak kontroluje i dostupnost nového BIOSu pro grafickou kartu, Dual CoreCell ve Windows Vista zase obhospodařuje v nejnovějším operačním systému možnost přetaktování GPU a pamětí a pro Windows Vista je určen i program MSI Vivid Video, jež má za úkol detailní nastavení přehrávání videa na počítači.

V našich končinách byl měla být tato grafická karta dostupná v průběhu června v omezeném množství za cenu přesahující 22 000 Kč včetně DPH.

Kupovat či nekupovat? Co vám Ultra přinese?
Více najdete v tomto článku

Grafika: MSI

- - Petr Matuška


Komentáře