Víme, jaký bude nový HTC Touch Cruise

Hardware | 22.01.09

Společnost HTC, známá jako inovátor v oblasti mobilních zařízení, dnes představila svůj nejnovější telefon se zabudovanou navigací - Nový HTC Touch Cruise.

Nový HTC Touch Cruise, vylepšená verze HTC GPS zařízení stejného jména z roku 2008, se pyšní kompaktnějším tělem a spoustou nových funkcí. Vylepšení se dočkala také navigace, takže uživatelé mohou určit přesnou polohu, i když jsou uvnitř budovy, což je tradiční problém standardních GPS telefonů. 

Nový HTC Touch Cruise nabízí HTC Footprints, což je aplikace, jež umožňuje přiřazovat pořízeným fotografiím GPS spuřadnice a poznámky. Jakmile je fotografie pořízena, Footprints umožní připsat poznámky nebo doplnit audio komentář například k oblíbené restauraci nebo jinému speciálnímu místu. Mezitím si zařízení určí geografickou polohu a obratem ji k fotografii přiloží. Kromě přiřazení GPS souřadnic ke každé pohlednici umožňuje Footprints také automaticky pojmenovat fotografie názvem oblasti, kde byla pořízena.

S HTC Touch Cruise mohou uživatelé sledovat, kudy přesně vedly jejich kroky. Na rozdíl od mnoha jiných zařízení s funkcí geo-tagging pracuje HTC Footprints efektivně venku i doma, přičemž dle slov výrobce nabízí přesnější záznam lokací pro další zpracování a navigaci.

Kolébka HTC Touch Cruise do auta

HTC Touch Cruise slouží také jako navigační systém do aut. Při umístění do kolébky automaticky změní HTC Touch Cruise svůj interface do dotykového rozhraní, které poskytuje potřebné informace o cestě.

HTC Touch Cruise se snaží u zákazníků zabodovat svým designem a 2,8” QVGA displejem. Díky technologii HTC TouchFLO poskytuje HTC Touch Cruise na bázi dotyků prstu přístup k telefonování, kontaktům, e-mailům, zprávám, kalendáři a GPS aplikacím. Nový HTC Touch Cruise bude k dispozici na světových trzích na jaře roku 2009.

 

Základní specifikace:

Rozměry: 102 x 53,5 x 14,5 mm

Hmotnost: 103 g

Konektivita: WCDMA / HSPA: 900/2100MHz. HSDPA 7,2 Mbps a HSUPA

Software/operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional

Displej: 2,8“ TFT-LCD dotykový displej s rozlišením QVGA

Ovládací panel: HTC TouchFLO, 4-směrné navigační kolečko s Enterem a tlačítko HTC Footprints

Fotoaparát: 3,2 MPx s funkcí fix-focus

Vnitřní paměť: 512 MB flash ROM, 256 MB RAM

Výměnná paměť: microSD (SD 2.0 kompatibilní)

Bluetooth: 2.0 s EDR

WiFi: WiFi 802.11b/g

GPS: GPS/AGPS

Rozhraní: HTC ExtUSB (mini-USB 2.0 a audio jack v jednom)

Baterie: 1100 mAh

Doba hovoru: GSM: až 400 minut         

Pohotovostní doba: GSM: až dva týdny

Procesor: Qualcomm MSM7225, 528MHz


Komentáře