Hitachi v roce 2007 - nové televize a videokamery

Hardware | 21.04.07

Společnost Hitachi uvedla nové hybridní videokamery s HDD a DVD mechanikou, představila nové ploché plasmové a LCD televize a zopakovala informace o továrně na televize a panely v Žatci.

Plasmové a LCD televize řady H


Hitachi má ve svém výrobním programu jak televizory s LCD obrazovkou, využívající IPS panely, tak s plasmovou obrazovkou. LCD podobně jako u ostatních výrobců převládá v segmentu menších úhlopříček, plasma u větších rozměrů obrazovek. Každá technologie má své výhody a nevýhody, u LCD mezi výhody patří vysoká barevná věrnost, ale má problémy se zobrazením rychlého pohybu, plasma vévodí právě v zobrazení detailů u rychle se pohybujících objektů (sportovní přenosy) a nabízí lepší pozorovací úhly.

Zvyšujícím se požadavkům zákazníků na kvalitu obrazu výrobci vycházejí vstříc produkty s vyšší úhlopříčkou a vyšším rozlišením, k HD rozlišením 1366 x 768, 1024 x 1080 nebo 1280 x 1080 bodů tak postupně přibývají zařízení poskytující obraz v rozlišení 1920 x 1080 bodů.Hitachi v letošním roce na trh uvede ploché televizory řady H, které jsou „HD Ready“, čili připraveny pro vysoké rozlišení, a mají vestavěný digitální tuner (iDTV). Nová řada se může pochlubit modelem pro každého – od těch, kdo kupují svůj první plochý televizor, až po náročné a vybíravé uživatele digitální zábavy – LCD modely bohatě vybavené funkcemi s úhlopříčkami 26 a 32 palců (66 a 81 cm), „plně“ HD, LCD televizor s úhlopříčkou 37 palců (94 cm) a atraktivní plazmový televizor s úhlopříčkou 42 palců (106 cm), který nabízí HD rozlišení 1080 a širokoúhlý formát obrazu v cenové úrovni, které nebude snadné odolat.

Modely řady H jsou ideální pro stále více digitální evropské domácnosti, neboť nabízejí vynikající možnosti konektivity – včetně vícenásobných vstupů SCART a dvou konektorů HDMI – pro připojení digitálních výstupů zařízení jako jsou herní konzole, satelitní přijímače, harddiskové přehrávače nebo videokamery. Všechny modely jsou „HD Ready“ a mají vestavěný digitální tuner, který umožňuje příjem bezplatných kanálů digitálního vysílání (v Evropě jistě ano, v ČR si bohužel na HD vysílání ještě pár měsíců nebo let počkáme.. pozn. redakce).

Reproduktory jsou u televizorů zabudovány spodní části , všechny modely se standardně dodávají s pevným podstavcem nebo mohou být podle individuálních preferencí montovány na stěnu.Do řady H patří tyto modely:

  • P42A01: Plazmový televizor s úhlopříčkou 42 palců, rozlišení 1024 x 1080
  • L37V01: LCD TV s úhlopříčkou 37 palců, plné HD rozlišením 1920 x 1080
  • L32A01: LCD TV „HD Ready“ s úhlopříčkou 32 palců, rozlišení 1366 x 768
  • L26A01: LCD TV „HD Ready“ s úhlopříčkou 26 palců, rozlišení 1366 x 768

„Modely řady H nabízejí skvělé funkce za atraktivní ceny a uživatelé si tak mohou vychutnat parametry mnohem vyšší úrovně, jež mohly dosud být mimo jejich finanční možnosti,“ vysvětluje Richard Bass, hlavní ředitel divize Display Products společnosti Hitachi Digital Media Group. „Obzvláště to platí o modelu P42A01 – který poskytuje HD rozlišení 1080 v širokoúhlém formátu, což je úroveň, která do této doby byla k dispozici pouze u mnohem dražších plochých televizorů. Očekáváme značnou poptávku po těchto nových televizorech v Evropě, kde často bývá klíčovým kritériem pro rozhodování při koupi poměr ceny a hodnoty.“ Televizory Hitachi řady H budou v Evropě k dostání od května 2007.

Ploché televizory řady T

Společnost Hitachi obohacuje digitální obraz o nové „hloubky“ díky uvedení řady T, rodiny vynikajících plochých televizorů s plazmovými a LCD IPS obrazovkami s rozlišením 1080, jež využívají revoluční technologii vylepšení obrazu pro vytvoření realističtějšího širokoúhlého obrazového zážitku – technologii vytvořenou „na míru“ pro současné programy ve vysokém rozlišení (HD – high definition).

Na výsluní největšího zájmu je model P50T01. Impozantní plazmový televizor s úhlopříčkou 50 palců (127 cm), který bude jistě velkým hitem u Evropanů dychtivých vychutnat si nejnovější HD vysílání – včetně světových sportovních událostí – stejně jako výstup z přehrávačů Blue Ray disků a dalších digitálních zařízení nové generace, a to ve skutečně velkém měřítku.

Řada T, do níž dále patří i plazmový televizor s úhlopříčkou 42 palců (106 cm), a 32 palcový LCD televizor (81 cm), se vyznačuje nově vyvinutou – „plně HD“ – verzí oceňovaného procesoru pro zpracování obrazu Picture Master společnosti Hitachi. Tento systém je výsledkem mnoha let vývoje, má 16 bitové rozlišení barev a používá 3D řízení barev pro dosažení lepších pleťových tónů, textur, které můžete téměř nahmátnout, a předmětů s mnohem lepším prokreslením povrchu.

K těmto novým hloubkám realističnosti přispívají i dvojité dynamické enhancery (posilovače), jež dosahují vynikajícího podání svítivých nebo lesklých ploch – již tradičně jedněch z nejobtížněji reprodukovatelných povrchů, a to i pro HD. Obraz vypadá celkově čistší a svěžejší i díky digitálnímu potlačení šumů (Digital Noise Reduction), jež odfiltruje rušivý šum na pozadí a obraz bude dokonalý – což je ideální právě pro tyto větší formáty obrazovek.Modely řady T společnosti Hitachi jsou k dispozici ve třech oblíbených velikostech širokoúhlých obrazovek, jež všechny nabízejí úchvatné detaily díky procesorům ‘Picture Master’ – televizory dále mají vestavěné digitální tunery (iDTV) pro příjem bezplatných kanálů digitálního vysílání tam, kde je takové vysílání k dispozici.
  • P50T01: Plasmový televizor s úhlopříčkou 50 palců a rozlišením 1280 x 1080. V normální sledovací vzdálenosti pouhého 1,8 metru dosahuje naprosto stejného pozorovacího úhlu jako v kině – takže „největší“ zážitek můžete mít i v relativně malém prostoru.
  • P42T01: Plazmový televizor s rozlišením 1024 x 1080 a úhlopříčkou 42 palce
  • L32T01: LCD TV s panelem IPS, úhlopříčkou 32 palců a rozlišením 1366 x 768

Modely řady T jsou kvalitně vyrobené ve vkusném stříbrném provedení, které je k dispozici buď s matným nebo lesklým černým orámováním. Plazmové televizory se jako standard dodávají s motorem poháněným otáčivým stojanem a LCD model se stojanem, který se natáčí manuálně – stojany umožňují dokonalé a bezproblémové umístění televizorů v domácnosti. Jako alternativu mohou být všechny televizory namontovány na stěnu, kdy se mohou pochlubit svým ultra štíhlým profilem, který tak naplno vynikne.

Kromě dobrého vzhledu je v současných – stále více digitálních – domácnostech velmi důležitá konektivita. Modely řady T jsou vybaveny dvěma HDMI porty a třemi vstupy SCART, a nabízejí tak všestranné možnosti připojení pro většinu zařízení s digitálním výstupem obrazu, včetně digiboxů, herních konzolí, harddiskových přehrávačů nebo rekordérů a videokamer.

„U naší řady T jsme vzali nejlepší dostupnou technologii pro barvy, obraz a reprodukci a spojili ji s všestrannými možnostmi připojení a prvotřídním designem a vytvořili tak jednu z našich nejatraktivnějších řad v historii. Posouvá digitální televizory do nové dimenze – přinášejí takový zážitek ze sledování, že lidé nebudou chtít přestat.“


Komentáře