Recenze: Hewlett-Packard LP2475w

Hardware | 19.01.09

Pokud požadujete monitor, který vyhoví zvýšeným požadavkům na pracovní displej, je LP2475w modelem, který nesmíte při svém hledání opomenout.

 

HP zvolilo pro osazení tohoto displeje S-IPS panel, který nabízí velice kvalitní reprodukci barev, vynikající pozorovací úhly a dobrou homogenitu. HP má snad ovšem úchylku v tom, že ať se díváte na téměř jakýkoliv displej, vždy se jim podaří dosáhnout v pravém dolním rohu lehké nekonzistentnosti a průměrná tovární kalibrace je snad už tradicí, takže cesta k dokonalému obrazu vede přes vlastní nastavení. Pokud ale máte napjatý rozpočet a potřebujete pracovat s barvami, dokáže tento displej uspokojit řadu vašich požadavků. V barevném prostoru s gama hodnotou 2,2 si totiž nelze na displej v čemkoli stěžovat.

V rámci testů jsme s displejem zabrousili i směrem k hodnotám gamma 1,8 (mimo možnosti displeje, je potřeba pracovat s LUT grafické karty), kde již dochází k bandingu a degradaci šedého gradientu. Zmiňujeme to jen proto, pokud byste displej chtěli používat pro skutečně náročnou grafiku. Běžný uživatel nemá šanci se k této hodnotě vůbec dostat. Vzhledem k parametrům S-IPS technologie není překvapením ani nižší odezva displeje a v průměru vyšší input lag – ovšem pokud se zrovna nechystáte na World Cyber Games, nemusíte se tím vůbec zatěžovat. Výhodou proti protivníkům bude to, že je uvidíte i ve velmi tmavých scénách. Jedinou výraznější slabinou tohoto displeje je tak interpolace. Excelentní jsou ovšem možnosti připojení tohoto monitoru. Ve vybavení nalezneme kromě HDMI rozhraní a dvojice DVI-I konektorů i nový DisplayPort, doplněné o vstupy komponentního a kompozitního videa, konektor S-Video a SPDIF. USB hub s jedním uplinkem a čtveřicí USB portů je doplněn na levé straně panelu další USB dvojicí. Displej je vybaven i pivotem.

Hodnocení: 75%

Typ panelu: S-IPS

Úhlopříčka: 24,1"

Nativní rozlišení: 1 920 × 1 200 bodů

Odezva: 6 ms GTG

Jas: 400 cd/m2

Kontrast: 1 000 : 1

Pozorovací úhly: 178°/178°

Konektory: 1× HDMI, 2× DVI-I (HDCP), 6× USB 2.0 hub, komponentní, kompozitní, S-video

Rozměry: 521 x 421 – 556 x 253 mm

Hmotnost: 9,1 kg

Cena vč. DPH: cca 12 000 Kč

 

 


Komentáře