HD Video Walkman pracuje s DV a HDV záznamy

Hardware | 14.08.07

Společnost Sony uvádí první HD Video Walkman. Zařízení by mělo disponovat profesionální výbavou (IEEE-1394, HDMI,…) a je určeno pro kameramany na cestách, kteří využívají kamery s DV a HDV záznamem.


Výrobce Sony slibuje, že zařízení GV-HD700E bude nabito profesionálními funkcemi. Jeho primární funkcí je přehrávání HDV a DV (SP i LP) záznamů, které jsou uložené na miniDV kazetách. Díky podpoře nahrávání signálů HDV1080i/DV z vnějšího zdroje může přístroj sloužit i jako záložní nahrávací zařízení pro profesionální kameramany, např. na svatbách nebo obdobných akcích.

Pro prohlížení záznamů je připraven 7“ širokoúhlý (16:9) LCD displej s rozlišením 1152K (800x480 px). Funkce All-scan na LCD monitoru zobrazuje 100% nahrávaného zorného pole a tím je zajištěna přesná kontrola záběru. Kdykoli lze uložit a vyvolat až šest nastavení LCD panelu. Zobrazení časového kódu lze přesunout na jedno z šesti míst podle potřeb uživatele. Pokud GV-HD700E právě nepoužíváte, displej lze sklopit a ušetřit tak místo.HD Video Walkman by měl nabídnout širokou škálu rozhraní pro nahrávání a přehrávání videa v rozlišení HDV1080i i standardním rozlišení DV z různých zdrojů. Výstup HDMI umožňuje přehrávání v HD rozlišení na kompatibilním TV nebo monitoru podporujícím HDMI vstup.

Produkt podporuje tzv. x.v.Colour. Základem je norma xvYCC; x.v.Colour by měl (podle slov Sony téměř zdvojnásobit barevný gamut, který lze přesně zobrazit na zobrazovacím zařízení slučitelném s xvYCC. Kazety HDV se záznamem dle normy x.v.Colour lze přehrávat formou signálů slučitelných s x.v.Colour na výstupech HDMI a i.Link (IEEE-1394). Signály x.v.Colour lze také číst ze vstupu Firewire a informace x.v.Colour jsou předávány na HDMI výstup přístroje.Kromě HDMI výstupu přístroj nabízí samostatný složkový výstup HD/SD signálu. Port i.Link umožňuje přímé nahrávání a přehrávání signálů HDV a DV, přičemž analogové video a zvuk lze nahrávat přes vstupy S-Video a RCA. Kromě toho lze pořizovat statické snímky z přehrávaného videa (HDV nebo DV) a ukládat je na karty Memory Stick.
Ovládání přístroje by mělo být pohodlné. Pomoci by mohla i tři funkční tlačítka – lze jim přiřadit libovolnou fukci (ze čtrnácti podporovaných - například prohledávání, značka indexu, zoom při přehrávání, atd).

V režimu Status Check jsou přímo na displeji k dispozici informace o hlavních nastaveních parametrů zvuku, výstupu, přiřazení a LCD monitoru.
GV-HD700E podporuje akumulátory InfoLITHIUM L a M. Mezi dodávané příslušenství patří: síťový zdroj, bezdrátové dálkové ovládání, kabel složkového videa a AV Multi kabel (bez podpory S-Video).GV-HD700E HD Video Walkman by měl být v prodeji v celé Evropě od září 2007.Komentáře