Gladiátoři od OCZ

Hardware | 15.09.08

Společnost OCZ představila dva nové chladiče procesorů s bojovým názvem Gladiator a Gladiator Max. I přes sebevědomý název však nejde o nejvýkonnější řešení na trhu.

Gladiator a Gladiator Max od sebe z fotografií nejspíš nepoznáte. Jedná se totiž o úplně stejné chladiče, které se však liší pouze ve své velikosti. Zatímco menší Gladiator je určen pro 92mm ventilátory (ten, který je součástí balení se točí rychlostí 1200-2800 otáček za minutu), větší Gladiator Max je určen pro 120mm ventilátory a jeden kousek je k němu samozřejmě přibalen. Díky větším rozměrům se točí pomaleji, rychlostí od 800 do 1500 otáček za minutu.

Jak již bylo řečeno, oba chladiče jsou po stránce konstrukce identické. Využívají nové technologie, kdy se čtveřice heatpipe trubic přímo dotýká pouzdra procesoru a dále teplo rozvádí po hliníkových žebrech, které profukuje ventilátor. Výrobce se chlubí i životností chladiče (hlavně přibaleného ventilátoru), která má být až 40 000 hodin (čtyři roky nepřetržitého provozu), což je úctyhodné číslo.
Pokud jste se těšili, že si novinku koupíte k procesorům Intel Nehalem, budu vás muset zklamat. Alespoň prozatím je novinka určená pouze pro současný socket 775 od Intelu a 754/755/949/940 a AM2(+) od AMD.

Cenu ani dostupnost výrobce nezveřejnil.

- - Tomáš Šulc


Komentáře