Exkluzivně – IDF Spring 2008

Hardware | 01.04.08

Intel Developer Forum (zkráceně IDF) je akce pořádaná společností Intel Corporation, která se opakuje nejčastěji dvakrát do roka. Letošní jarní setkání vyšlo na město Shanghai a my jsme jako jediní z ČR přímo v místě dění tak, abychom vám mohli exkluzivně zprostředkovat aktuální informace.Intel Developer Forum Spring 2008 se letos koná od 1.4. do 3.4. v městě Shanghai, největším centru zahraničního obchodu Čínské lidové republiky. Toto město je trochu atypické tím, že zde žije mnoho cizinců a město disponuje statutem zvláštní ekonomické zóny a díky tomu zde neustále rostou nové a nové čtvrti, které mají za úkol ubytovat více jak 16 milionů obyvatelů, kteří patří pod Shanghai a nejbližší okolí. První dojem z tohoto velkoměsta je ohromující – všude, kam jsme dohlédli, stojí nebo se stavějí, mnohopatrové výškové budovy s mnoha desítkami bytových jednotek pro nové nájemníky. Za dne, kdy přes opar způsobený oxidem uhličitým z milionů motorových vozidel, je to nehezký pohled, vše se ale změní po setmění, kdy se celé město zahalí do neonového pláště a člověk se může kochat nepřebernými tvary a barvami, kterými jsou obepnuty mrakodrapy a výškové budovy. O samotném městě se dozvíte více ze zvláštního článku, ve kterém nastíníme život, slasti a strasti čínského velkoměsta, včetně rozsáhlé fotogalerie.Zpět ale k samotnému IDF – na těchto konferencích vždy společnost Intel odhalí vybraným novinářům z celého světa svoje plány na několik měsíců dopředu, mnohdy však prozradí své plány ještě dalekosáhlejší. Od právě začínajícího jarního setkání si slibujeme prozrazení zásadních informací o připravované mikroarchitektuře Intel Nehalem (předpokládáme, že budou k dispozici i první inženýrské samply mikroprocesorů na této architektuře postavených), ale bude toho samozřejmě mnohem více.

Rozpis akcí pro 1. 4. 2008:

Den první – 1. 4. 2008 – IDF International Press Day
Úvodní slovo si vezme v 10:00 místního času (tedy v 04:00 vašeho) slovo Vice President and General Manager Intel PRC, pan Ian Yang.

Následovat bude představení klíčových plánů společnosti Intel do budoucnosti a poslechneme si tři přednášky na téma mobilita. Poté je plánové shlédnutí připravených dem na téma bezdrátové komunikace, Energy Efficienty Communications, nových vstupních metod a jiné. Chybět nebude ani showcase přítomných vystavovatelů, ze které vám jistě přineseme zajímavé fotografie a popis novinek.Pokusíme se vám ukázat a popsat ty nejzajímavější novinky, proto čekejte celkové denní shrnití s mnoha fotografiemi.

Kompletní přehled (a něco navíc) na vás bude čekat také v novém čísle časopisu PC WORLD, kde si budete moci přečíst souhrnnou reportáž z jarního Intel Developer Forum konaného v čínském městě Shanghai.

1. část: IDF Spring 2008 - den první
2. část: IDF Spring 2008 - den druhý
3. část: IDF Spring 2008 - den třetí

- - Petr Matuška


Komentáře