EIZO uvádí novou generaci širokoúhlých displejů

Hardware | 15.09.07

EIZO Nanao Corp. uvádí od září 2007 na český a slovenský trh novou generaci širokoúhlých panelů s pracovní plochou větší až o 35% proti dosud používaným monitorům stejného zaměření.

EIZO Nanao Corp. uvádí od září 2007 na český a slovenský trh novou generaci širokoúhlých panelů s pracovní plochou větší až o 35% proti dosud používaným monitorům stejného zaměření. Společným znakem je širokoúhlá plocha s poměrem stran 16:10, integrovaný HDCP dekodér a automatická regulace jasu.Tato nová koncepce vychází z všeobecných trendů podpory širokoúhlých formátů ze strany výrobců a navazuje na moderní šíření videosignálů od PC platforem až po TV vysílání a herní konzole.

Širokoúhlé panely rozšíří nabídku pro všechny cílové skupiny zákazníků. Pro oblast kancelářské techniky a návrhových systémů CAD/CAM to jsou 20“ a 24“ modely S2031W a S2431W. Poprvé se objeví zcela nové 24“ modely pro video aplikace s rozsáhlou podporou zpracování různých digitálních formátů a HDMI vstupy. Model HD2441W reprezentuje novou produktovou řadu s označením „HD“ (HighDefinition), která představuje nový standard pro příjem a zpracování videa na monitoru. Pro profesionální práci v oblasti digitální fotografie, videa a grafiky nabídne EIZO unikátní 24“ monitor CG241W s rozšířeným barevným gamutem a HW-kalibrací.EIZO se tak stává výrobcem s největším sortimentem širokoúhlých displayů na profesionálním trhu. Nabídku během podzimní prodejní sezóny doplní řada atraktivních akcí, např. základní fotomodely budou dodávány společně se SW Zoner PhotoStudio9-EIZO Edition doplněným o správu barev. Videomonitory budou nabízeny v sadě s DVD přehrávačem Philips pro přehrávání videa ve vysokém rozlišení. EIZO je stále jediným výrobcem monitorů, který nabízí ke všem modelům prodlouženou záruku 5 let.

Co to znamená přechod na širokoúhlý obraz v praxi? Modely s úhlopříčkou 17"/19" jsou nahrazovány širokoúhlými produkty s úhlopříčkou 20/22". Poměr stran 5:4 se jednotně změní na poměr 16:10 a místo rozlišení 1280x1024 bodů je k dispozici nativní rozlišení 1680x1050.

Původní 21" displeje jsou nahrazeny širokoúhlou 24" řadou, která bude místo 1600x1200 bodů nabízet rozlišení 1920x1200 bodů, poměr stran 4:3 se změní na 16:10.

Monitory EIZO jsou výborným nástrojem pro DTP pracoviště a předtiskovou přípravu, můžete je využít k barevně přesné editaci fotografií, při práci s CAD systémy, hodí se pro běžnou kancelářskou práci a novou skupinu tvoří monitory navržené pro přehrávání videa z externích zdrojů s HDMI. Nové ovládání monitorů HD2441W se sliderem (posuvným dotykovým senzorem), který je doplněn dotykovými tlačítky a přepracovaným menu s ikonami v jedné řadě je snadno pochopitelné, intuitivní a zřejmě se časem prosadí i u nižších modelů.

Stručně jen můžeme shrnout, že EIZO představilo pro podzimní trh celkem 9 nových modelů (6 v řadě S, 1 v nové řadě HD, 1 model v nové řadě SX a řada CG nakonec prináší změnu v podobě speciálního modelu pro video. Ceny monitorů nebyly přesně specifikovány, ale v následné diskusi výrobce připustil, že základní řada se bude prodávat od hranice 15 000 Kč, střední monitory s větší úhlopříčkou kolem 25 000 Kč a největší úhlopříčka snad nepřekročí 40 000 kč. Nezvykle dlouhá záruka 5 let na každý produkt zůstává zachována.

Foto: EIZO a autorKomentáře