DVD vypalovačka Lite-On s podporou SATA a LightScribe

Hardware | 12.09.07

Společnost Philips & Lite-On Digital Solutions (PLDS), která vyrábí optické mechaniky Lite-On, rozšiřuje nabídku 20x DVD vypalovaček o mechaniku, která umí LightScribe a současně je pro rozhraní SATA.

Nová mechanika ponese modelové označení Lite-On LH-20A1L a na rozdíl od předchozích DVD vypalovaček bude spojovat vlastnosti dvou užitečných modelů dohromady. Bude totiž pro moderní rozhraní SATA a současně s ní bude možné vyrábět popisky s pomocí technologie LightScribe. Konečně se tedy na trhu objeví DVD vypalovačka Lite-On s kompletní nabídkou služeb a současně i s vysokým výkonem zápisu (20x).Technologie SmartWrite
Všechny 20 rychlostní vypalovačky Lite-On podporují technologii SmartWrite, umožňující zrychlení zápisu na určitá média z 16X na 20X. Technologie by měla umožňovat i kvalitnější zápis na médium. Rovněž by měl SmartWrite optimalizovat strategii zápisu i pro neznámé mediální značky za účelem dosažení nejvyšší možné kvality.

Technologie LightScribe
Kreativní uživatelé si určitě už dávno oblíbily technologii LightScribe, která slouží pro popis speciálních CD a DVD médií (zadních stran nosičů). Etiketa se vyrábí s využitím stejného laseru, který je používán k vypalovaní dat.


DVD vypalovačka LH-20A1L by se měla objevit na trhu v průběhu záři a odhadovaná cena je zatím 49 €.Komentáře