Další netbook, tentokrát od společnosti Toshiba

Hardware | 12.11.08

Společnost Toshiba se připojuje do řady výrobců produkujících malé, nicméně dostatečně výkonné notebooky, přezdívané jako netbook. Prvním takovým netbookem společnosti se tak stal model NB100.

Základem nově představeného netbooku je šasi o rozměrech 22,5 × 19 x 3 cm včetně 8,9“ LCD displeje. NB100 staví na platformě Intel Atom a je vybaven jednojádrovým mikroprocesorem Intel Atom N270, 1 024 MB operační paměti DDR2, pevným diskem s kapacitou 120 GB. Nechybějí ani takové pokročilé funkce jako je BlueTooth, Wi-Fi, čtečka paměťových karet a integrovaná webkamera.


Netbook Toshiba NB100 poskytuje optimalizovaný výkon pro vybraný segment cílových uživatelů: tento nový model mohou jako primární zařízení používat ti, kdo nevyžadují velký výpočetní výkon nebo úplnou funkční výbavu obvyklou u notebooků, jako například školáci nebo starší generace. Netbook NB100 lze jako primární PC používat i v oblasti obchodu - splňuje potřeby mnoha cestujících obchodníků nebo servisních techniků v terénu.Na český trh se bude dodávat tento model s lokalizovaným operačním systémem Microsoft Windows XP Home Edition za cenu nepřesahující 10 000 Kč včetně DPH. Na výběr jsou varianty NB100-111 (černé provedení) a NB100-10Y (stříbrné provedení) a jejich dostupnost se očekává do konce tohoto týdne.


Komentáře