Computex: Via NanoBook – cíl Evropa

Hardware | 05.06.07

Via Technologies představila referenční design ultrapřenosného notebooku určeného pro evropský trh, kterým se bude snažit konkurovat platformě UMPC.

Via NanoBook je postaven okolo firemního procesoru Via C-7M (1,2 GHz) a 7palcového LCD dotykového displeje. Ve vybavení nalezneme samozřejmě Wi-Fi, velikost osazovaných pevných disků je zatím plánována na 30 nebo 60 GB a operačním systémem budou Windows XP nebo Vista. Hmotnost notebooku je okolo 900 g, výdrž na baterie je udávána na 5 hodin.


NanoBook je cílen na stejný trh jako UMPC (Ultramobile PC) – společný návrh Microsoftu a Intelu, ale s jinými specifikacemi, Kromě logicky jiného procesoru, se u NanoBooku počítá s plnohodnotnou klávesnicí.

Výrobcem prvních kusů NanoBooku se stane FIC (First International Computer). Tato zařízení vzniknou v rámci kontraktu se značkou Packard Bell BV, která tato zařízení začne dodávat na evropský trh již během třetího čtvrtletí tohoto roku.

U tohoto modelu Bellu však budou k dispozici ještě rozšiřující moduly, které Via pro NanoBook připravila, a které se budou umisťovat do slotu vedle displeje. Jde o moduly zahrnující světový čas, GPS přijímač, VOIP telefon, DVB tuner a mobilní 3G modul.

- - Tomáš Jirásko


Komentáře