Čipset Intel X38 na scéně v podání Asus

Hardware | 12.10.07

Doba uvedení nové čipové sady společně s představením aktualizované řady mikroprocesorů Intel Core vyrobených 45 nm technologií se blíží každým okamžikem, nicméně již nyní je k dispozici nová základní deska ASUS P5E3 Deluxe/Wi-FI AP@n vybavená čipsetem X38.

Společnost ASUS představula novou základní desku P5E3 Deluxe/WiFi-AP@n, která je určena uživatelům požadujícím vysoký výkon a prvky pro extrémní přetaktování. P5E3 Deluxe/WiFi-AP@n s čipsetem Intel X38 v sobě spojuje silný výkon, podporuje dvoukanálovou paměťovou architekturu DDR3 1800MHz a dva sloty PCI Express x16 verze 2.0. P5E3 Deluxe/WiFi-AP@n dále podporuje dvě bezdrátové síťové karty 802.11n WiFi a ASUS Express Gate - doplňkový Linux OS bootup pro okamžitý přístup na internet během 5 sekund.


Úspora energie procesoru s ASUS EPU
Tato deska je navíc jako první na světě vybavena jednotkou pro úsporné zpracování energie EPU (Energy Processing Unit), vyvinutou společností ASUS. Jde o první hardwarový IC ovladač pro úsporu energie nové generace podle potřeb uživatele, který využívá inovativní hybridní napájecí technologie pro digitální kontrolu a regulaci s lepší účinností VRM při vysokém i nízkém zatížení. Díky aktuální automatické detekci proudu v CPU dokáže nabídnout úplnou regulaci při jakémkoliv zatížení, a tak dosáhnout maximální energetické účinnosti a úspory energie.

95% energetická účinnost s 8 fázovým napájením třetí generace
Špičková konstrukce osmifázového VRM třetí generace od společnosti ASUS poskytuje 95% energetickou účinnost oproti jiným řešením s nižší účinností. Delší životnost komponent
a nižší energetické ztráty jsou dosaženy použitím kvalitních součástek, jako je například RDS (on) MOSFETs pro minimální ztrátu při spínání a nižší teplotu, feritová jádra s nízkou hysterezní ztrátou či japonské kondenzátory s vodivými polymery s delší životností.

Rychlý přístup k internetu pomocí Express Gate
ASUS Express Gate nabízí optimální volbu pro nabootování, díky které lze okamžitě prohlížet internet bez nutnosti spouštět Windows - a to do pouhých 5 vteřin. Uživatelé tak mohou rychle a pohodlně používat Skype, IM, YouTube a emailovou poštu.

Předpokládaná cena této novinky se bude pohybovat nad hranicí 6 000 Kč včetně DPH a dostupnost by měla být začátkem příštího týdne.Komentáře