Canon do kanceláře a domácnosti

Hardware | 10.09.07

Podzimní nabídka společnosti Canon je bohatší o 15 zajímavých produktů určených do domácností a kanceláří. Nové skenery, tiskárny, multifunkční přístroje či faxy se právě objevují na našem trhu.

Představení začneme u desítky nových produktů PIXMA dosahujících kvality fotolaboratoře – osmi multifunkčních zařízení a dvvojice fototiskáren. Multifunkční zařízení PIXMA MP810, vlajkovou loď společnosti Canon, nahradí model PIXMA MP970. Toto zařízení s nejvyšší kvalitou tisku a skenování v řadě a rolovacím kolečkem Easy-Scroll Wheel a TFT displejem s úhlopříčkou 8,9 cm (3,5”) je výkonným domácím fotolaboratorním řešením pro fotografy pracující s digitálními i analogovými přístroji. V nové tiskárně PIXMA iP4500 společnost Canon představuje nástupce modelu PIXMA iP4300 – nejprodávanější inkoustové tiskárny v Evropě.
„Tyto nové stylové modely jsou dokladem nepřetržitého vývoje produktů značky PIXMA,“ uvedl Mogens Jensen, Head of Canon Consumer Imaging Europe. „Každý model nabízí četná vylepšení, mimo jiné zdokonalenou tiskovou hlavu FINE, rychlejší spuštění provozu a naši novou funkci Auto Image Fix, a zároveň si udržují vynikající kvalitu tisku, díky níž se produkty značky PIXMA staly volbou číslo 1 pro domácí tisk fotografií.“

V čele řady multifunkčních zařízení PIXMA stojí nová vlajková loď společnosti Canon – model PIXMA MP970. Mikrotrysky tiskové hlavy vyrobené technologií Canon FINE vystřelují miniaturní kapičky inkoustu o objemu pouhý 1 pikolitr, a umožňují tak maximální rozlišení až 9600 x 2400 dpi. Bezokrajovou fotografii formátu 10 x 15 cm zařízení PIXMA MP970 vytiskne za pouhých 35 sekund (standardní režim). Používá systém sedmi samostatných zásobníků inkoustu Single Ink, díky němuž dosahuje výjimečné přesnosti barev. Je tak ideálním zařízením pro fotografy, kteří požadují kompletně vybavenou domácí fotolaboratoř.Všechna nová multifunkční zařízení PIXMA používají technologii rozpoznání dvou typů barevného prostoru Canon Dual Colour Gamut Processing Technology, která přispívá k dosažení vyšší kvality kopírování. Tato technologie byla vylepšena a nabízí větší věrnost barev v modré a žluté oblasti a lepší čitelnost textu na kopiích první i druhé generace. Výrazně byla vylepšena technologie rychlého spuštění Quick Start. Uživatelé nyní mohou začít zadávat hodnoty pro fotokopírování přibližně 5 sekund po stisknutí tlačítka napájení.

Všechny nové modely PIXMA jsou vybaveny funkcí Canon Auto Image Fix – novou funkcí, která před tiskem na snímcích automaticky detekuje a opravuje nedostatky. Pomocí technologie Face Detection (Detekce obličeje) a Scene Analysis (Analýza scény) identifikuje klíčové oblasti fotografie a optimalizuje jejich kvalitu – zamlžení barev a expozici, tón a jas obličeje a tón, kontrast a sytost scény.

Uživatelé mají funkci Auto Image Fix k dispozici v softwaru Canon MP Navigator EX a Easy-PhotoPrint EX. Obě programové aplikace jsou součástí standardní výbavy obou tiskáren. Dále je funkce Auto Image Fix integrována do vybraných modelů, na nichž ji lze používat při přímém tisku z paměťových karet.

Zdroj a foto: CanonKomentáře