Brother - nové barevné tiskárny a multifunkce

Hardware | 16.09.07

Barevný tisk u Brotheru na podzim podpoří novými barevnými laserovými a inkoustovými tiskárnami a multifunkčními produkty. Na trh postupně přijde více než tucet nových strojů.

Brother představuje novouřadu barevných laserových tiskáren a multifunkčních zařízení s jednoprůchodovou technologií tisku a nové inkoustové multifunkční produkty.
Nová řada šesti strojů, které jsou postaveny na novém enginu Brother tisknou barevně stejnou rychlostí jako při černobílém tisku (až 20 stran za minutu). Toho je dosaženo díky použití jednoprůchodové technologie, která pro vytištění čtyř barev (CMYK) vyžaduje pouze jeden průchod papíru přes přenosový pás, oproti dosavadní technologii čtyř průchodů, která vyžadovala jeden průchod pro každou ze 4 barev. Brother spojil mnoho různých funkcí do jednotlivých modelů, které oproti konkurenčním modelům zabírají na pracovním stole podstatně méně místa.Zásadu „čas jsou peníze“ Brother posunul ještě o krok dál. Pro zvýšení efektivity nová řada tiskáren společnosti Brother dosahuje vysokých rychlostí za nízké ceny. Nová produktová řada je nadstandardně vybavena. Najdete v ní jediné jednoprůchodové duplexní multifunkční zařízení na trhu, nebo model se zabudovanou bezdrátovou síťovou kartu. Nové barevné laserové modely společnosti Brother jsou také prvními zařízeními, s podporou SSL (Secure Societ Layer), které zabraňuje hackerství a umožňuje bezpečné provedení tisku utajovaných dokumentů v síti. SSL je v současné době široce používána v elektronickém obchodním styku pro ochranu informací o zákazníkovi, jako jsou například údaje o kreditních kartách. Toto je poprvé v historii, kdy byla tato technologie použita pro vytvoření skutečně bezpečné tiskárny.

Nové modely tiskáren i multifunkčních zařízení podporují přímý tisk z USB flashdisku. Tisknout tak můžete snadno a rychle dokumenty ve formátech PDF, TIFF, JPEG a PRN. Multifunkční zařízení umožňují také skenování přímo do USB flashdisku. Nové stroje navíc podporují funkci PictBridge, která umožňuje uživateli přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu.
U inkoustových multifunkčních produktů se Brother zaměřil na vylepšení výkonu, změny designu a zabudování pokročilých funkcí, žádaných mnoha zákazníky. Nově Brother představuje osm multifunkčních strojů, které umožňují tisk, sken a kopírování. Všechny modely jsou k dispozici s faxem nebo bez faxu.
Nová řada inkoustových zařízení Brother je ideální pro domácnosti, domácí kanceláře, ale i pro menší pracovní skupiny. Společnost Brother vybudovala silnou zákaznickou základnu v malých a středně velkých organizacích, čímž poskytuje množství příležitostí pro své prodejce.

Papír je podáván ze spodního zásobníku, který je celý skrytý ve stroji. Dosáhlo se tak nejmenších možných rozměrů stroje při zachování komfortu obsluhy. Také propojovací kabely jsou pro úspory místa vedeny vnitřní částí stroje. Stejně jako všechna inkoustová zařízení společnosti Brother, používá i nová řada samostatné inkoustové zásobníky, které snižují náklady a umožňují výměnu jednotlivých barev při jejich spotřebování. Přístup k zásobníkům je z přední části stroje - je tak konec dobývání nepřístupných zásobníků ze zařízení.Společnost Brother představila u základních modelů nové levnější zásobníky s menší kapacitou pro uživatele, kteří méně tisknou. Dalších novinkou je unikátní široký LCD displej Brother (dostupný u modelu DCP-770CW) a software Face filter umožňující předtiskovou úpravu fotografií. Tyto vlastnosti spolu s vysokou rychlostí tisku (až 30 stran za minutu černobíle a 25 stran za minutu barevně) a spolehlivostí oslovují stále větší množství zákazníků v podnikatelském sektoru.

Podrobnější informace k produktům najdete na dalších stránkách.
Zdroj a foto: Brother, autorKomentáře