Biostar TF560 A2+ - první MB podporující procesory AMD K10

Hardware | 26.06.07

Na trh se během několika týdnů dostane první základní deska podporující jak současné, tak i nadcházející procesory AMD. Uživatelé tak budou moci beztrestně přejít ze současných Sempronů, Athlonů 64 a Athlonů 64 X2 na Phenomy X2 a X4 postavené na AMD K10.

Základní deska Biostar TF560 A2+ je postavena na čipové sadě nVidia nForce 560, což je jednočipové řešení „all in one“ – vše v jednom. Motherboard tak nabízí podporu pro procesory pracující v patici AM2 i AM2+, mezi které se počítají i dosud neuvedené modely procesorů AMD Phenom X2 a X4.Mezi další funkce patří podpora sběrnice PCI Express se svým jedním slotem PCIe x16, dvěma x1 a třemi klasickými PCI, podpora až 8 GB operačních pamětí DDR2 a až deseti konektorů USB 2.0.

Více se o funkcích desky dozvíme při oficiálním uvedení zmíněného čipsetu, my se jen můžeme těšit na další generaci čipsetu pro procesory AMD, který (doufáme) bude navrhován od začátku a nebude se jednat pouze o přeznačený starší čipset – jak tomu bylo již několikrát v minulosti. A doufáme, že se konečně podaří vyřešit problém s ovladači řadiče pevných disků, kdy při použití některých modelů HDD docházelo k nestabilnímu provozu a k pádům systému Windows XP.


Komentáře