BenQ uvádí na trh high-endové DLP projektory s Hollywood Quality Video technologií

Hardware | 13.06.07

Projektory BenQ SP830/831 jsou osazeny HQV a BrilliantColor technologií. DLP technologie zasazuje úder konkurenčním LCD systémům. Nové BenQ přístroje nabízejí jak HD rozlišení, tak i super svítivost!

Společnost BenQ uvádí na český trh DLP projektory SP830/831 s WXGA rozlišením. Díky vysoké svítivosti 3 500/4 000 ANSI lumenů jsou tyto projektory ideální do velkých prostor. Od konferenčních místností po posluchárny nebo muzejní výstavy. Oba projektory jsou kompatibilní s operačním systémem společnosti Microsoft Windows Vista Basic, obraz zpracovává procesor HQV (Hollywood Quality Video). Projektory využívají technologii společnosti Texas Instrument BrilliantColor a generují obraz v nativním rozlišení 1 280×768 WXGA s nadstandardním kontrastním poměrem 2 000:1. Pokud nebudete mít možnost promítat na plátno z kolmého směru, můžete použít 2D Keystone korekci.


Vestavěný HQV procesor má za úkol zlepšovat obraz projektoru redukcí šumu, odstraněním řádkového prokladu (deinterlace) a kvalitním převzorkováním vstuoního signálu do nativního rozlišení WXGA. HQV procesor je schopen korekcí obrazu na dvou HD vstupních signálech současně – takže je možné i při funkci Keystone využívat službu obraz v obraze nebo zobrazit dvojici obrazů vedle sebe.

Oba projektory, SP830 i SP831, využívají nový systém automatického chlazení. Ten zajistí dochlazení projektorů i po náhlém odpojení od sítě. Dále jsou produkty vybaveny řadou projekčních módů pro dosažení maximálního výkonu v rozdílných projekčních podmínkách a rozmanitém zobrazovaném obsahu jako například prezentace, hry nebo filmy. Projektory jsou osazeny mnoha vstupy včetně DVI-I (s podporou HDCP), komponentního, kompozitního a S-video vstupu.

Už se těšíme, až budeme moci nové produkty otestovat v reálném provozu - podle technické specifikace zatím vypadají skvěle.


Rychlý přehled parametrů:

  • Rozlišení: WXGA (1 280×768)
  • Projekční systém: DLPTM
  • Svítivost (SP830/831): 3 500/4 000 ANSI lumenů
  • Lampa: 300 W, životnost 3 000 h v normálním, 4 000 h v eko módu
  • Kontrastní poměr: 2 000:1
  • Hmotnost: 4,5 kg
  • Úroveň hluku: 34/32 dB (normální/ekonomický mód)Komentáře