BenQ představil digitální fotoaparát E1050t s dotykovým displejem

Hardware | 13.11.08

BenQ představil svůj nejnovější digitální fotoaparát E1050t, k jehož přednostem patří 10ti megapixelový senzor, trojnásobný optický zoom a hlavně třípalcový dotykový ovládací displej. To vše za velmi příjmenou cenu.

BenQ slibuje propracované ovládání umožňující uživateli pracovat bez zbytečných přídavných tlačítek a komplikovaných menu. Právě menu jsou totiž často nastavena tak, že se do sebe několikanásobně noří, čímž zbytečně ztěžují focení a úpravu snímků.

BenQ svou novinkou reaguje na nejnovější tržní trendy, mezi něž patří požadavek jednoduchého ovládání, představované i dotykovou obrazovkou. S E1050t lze jednoduše pořídit snímek klepnutím na displej, přibližovat a vzdalovat (zoomovat) focený předmět kroužením po obrazovce a rychle prohlížet pořízené snímky přejetím prstem po displeji.

To vše je doplněno poměrně slušnou funkční výbavou včetně přídavného přisvětlení za účelem automatického zaostření i ve zhoršených světelných podmínkách. Dále je k dispozici HD 16:9 režim, speciální nastavení pro focení v noci a 29 přednastavených motivovaných režimů.

„Tap to Shoot“

Funkce „Tap to Shoot“ je vyústěním snahy inženýrů společnosti BenQ o intuitivní ovládání, které umožňuje právě použití dotykového displeje. Díky tomu můžete pořídit snímek prostým klepnutím na displej. Dále můžete velmi snadno fotit pohybující se objekty, stačí prstem na displeji pohybovat zobrazeným zaostřovacím rámečkem a ve vhodnou chvíli ho pustit, čímž se objekt vyfotí přesně tak, jak chcete.

„Circle to zoom“

Chcete-li zvětšit určitou část obrazu, stačí prstem obkroužit kolem dané oblasti. E1050t 12x ihned cílovou oblast přiblíží a tuto lze rychle uložit jako samostatný obrázek pomocí integrované ořezávací funkce fotoaparátu.

„Swipe to Browse“

E1050t rozeznává prostý pohyb prstem po displeji doleva či doprava. Pohybem zprava doleva zobrazíte následující obrázek, naopak potom předchozí.

Při přehrávání videa či hudby lze jednoduše klepnout na přehrávací lištu dopředu, čímž se záznam posune, či dozadu, což ho převine zpět. To mimo jiné odstraňuje nutnost pouštět záznam stále znovu, pokud vás zajímá například jen jeho jedna část. E1050t umožňuje i snadno přidávat poznámky ke snímkům či video záznamům – prostě je napíšete prstem na displej a uložíte.

Spolu s novým ovládacím rozhraním přináší E1050t vynikající kvalitu fotografií a mnoho užitečných a propracovaných funkcí. Mezi ně patří možnost fotit i velmi rychle se pohybující objekty, samozřejmě se stabilizátorem obrazu. Integrovaný odstraňovač červených očí není jen funkce k jejich eliminaci při focení, ale zamezí jejich výskytu při přehrávání video záznamů. HD režim pořizuje snímky s poměrem stran 16:9 s rozlišením 1920 x 1080 pro zobrazení na HD televizorech a širokoúhlých monitorech.

Doporučená koncová cena této novinky činí příjemných 2 850 Kč s daní.

- - Alexandr Radecký


Komentáře