Asus představil chladič pro Core i7

Hardware | 29.10.08

Po několika základních deskách společnost Asus představila svůj první procesorový chladič určený pro nové procesory Intel Core i7 architektury Nehalem.

Nový chladič se jmenuje Asus Triton 81 a většinu z vás zřejmě zaujme svým designem, který jako by se skládal ze dvou stejných dílů, které jsou otočeny proti sobě. Mohu vás však ujistit, že velký heatsink s rozměry 120 × 118 × 145 mm a čtveřicí do U tvarovaných heatpipe je jeden díl. Dva jsou pouze 90mm ventilátory s modrým LED podsvícením, přičemž jeden do chladiče vzduch vhání a druhý jej vysává. Oba mají dle výrobce termoregulaci a točí se rychlostí 800 ot./min až na 2500 ot./min.

Novinka má kvůli svým rozměrům i poměrně velkou hmotnost. Ta je i přes hliníková žebra (měděné jsou pouze heatpipe a jádro chladiče) 695 gramů, což je na chladič procesorů hodně. Pokud máte o novinku zájem, tak vězte, že na trh by se měla dostat do konce příštího měsíce avšak za zatím neupřesněnou cenu. Kromě nových Core i7 procesorů ji umístíte i na starší Core 2 i Athlony a Phenomy od AMD.

- - Tomáš Šulc


Komentáře