ASRock se pustil do Core i7 desek

Hardware | 22.11.08

Společnost ASRock představila novou základní desku ASRock SuperComputer. Už na první pohled je jasné, že o nějaký "superstroj" určitě nepůjde, ale v žádném případě to není důvod..

Společnost ASRock představila novou základní desku ASRock SuperComputer. Už na první pohled je evidentní, že o žádný "superstroj" určitě nepůjde, ale to v žádném případě není důvod, proč bycom měli truchlit. Z rozložení komponent na desce totiž máme velkou radost. ATX napájecí konektor byl totiž konečně umístěn na okraji desky, napájecí konektor pro procesor se nyní vyjímá mezi mosfety a zadním panelem - podobně příjemných změn bychom mohli vysledovat ještě několik. To vše na deskách ASRock dříve v žádném případě nebylo samozřejmostí a nad podivným rozložením veškerých součástí vrtěl hlavou snad každý, kdo s deskou této značky někdy přišel do kontaktu.


Pokud se podrobněji zaměříte na výbavu desky, jistě vám dojde, že se nejedná o highendový motherboard, ale to v tomto případě nemusí být vůbec na škodu. Levnější deska pro nové procesory Intel Core i7 totiž na trhu chybí jako sůl a model ASRock SuperComputer se tváří, že by mohl stát okolo 3000 korun, avšak nechme se raději překvapit. Mezi charakteristiky produktu patří čtveřice PCI Express ×16 slotů pro grafické karty, šestice SATA, čipset Intel X58, eSATA konektor na zadním panelu, osmikanálový zvuk. To vše zní slibně, desce však chybí extrémní chlazení a "vychytávky" jako tlačítka přímo na desce, z čehož usuzujeme, že by výsledná prodejní cena mohla být příznivá pro zákazníkovu kapsu.

Cenu ani dostupnost výrobce zatím nezveřejnil.

- - Tomáš Šulc


Komentáře