AMD Spider - akce roku začíná

Hardware | 14.11.07

Dnes v Polsku začala největší marketingová akce AMD pro novináře z celého světa. AMD na ní v pouhých třech dnech představuje své největší novinky a spoustu dalšího hardwaru.

Posledních několik týdnů je na hardwarové bomby opravdu bohatých. Napřed 29. říjen (október) a s ním nVidia GeForce 8800GT, 12. listopadu (november) představená nová generace procesorů Intel s kódovým označením Penryn a konečně dnes odstartovaná největší akce letošního roku. Alespoň podle AMD se jí stane třídenní marketingová předváděcí akce, která začala v Polsku a AMD na ní představí tři nejočekávanější novinky tohoto roku ze své produkce. Protože se na předváděcí akci nejspíše nedostanete, připravili jsme pro vás krátkou ochutnávku.


Jako první se představí nová rodina čipsetů AMD RD-700 určená pro základní desky se s paticí AM2+. AMD zde představí mainstreamový čipset AMD 780, o něco vybavenější AMD 790X a hlavně nový high-endový čipset vlastní výroby AMD 790FX. Ten by měl mimo jiné disponovat čtyřmi sloty PCI Express 2.0. První základní desky s high-endovým čipsetem jsou již na našem trhu a další na sebe nenechají dlouho čekat.Komentáře